ŞANEL ÜRÜNLER NASIL TEMİZLENİR?

keten yıkama
Tarafından | 6 Eylül 2021

Şanel (chenille) kumaşların ve ya ürünlerin temizlenmesi için sizlere rehber olacak bu yazımızda; şanel kumaş kaç derecede yıkanır? Şanel kumaş nasıl temizlenir? Şanel kumaş leke çıkarma yöntemleri nelerdir? gibi soruların cevabını bulacaksınız.

Bilindiği gibi şönil kumaşlar, giyim başta olmak üzere koltuk kılıfı ve döşemelik olmak üzere bir çok alanda kullanılan, kabarık efekte sahip şık bir kumaştır.

Şanel giysilerin temizlenmesi ve bakımı

Giysilerinizi temizlemek için en güvenli yöntem elde yıkamadır. Soğuk suyla dolu bir kaba ürünü batırıp leke çıkarıcınızı bir miktar dökerek hafifçe çalkalayın. Ardından 30 dakika kadar suda bekletin. Daha sonra durulayın . Ürünü elde sıkmadan suyun akmasını bekletin ve kurumaya bırakın.

Makinede yıkamak için; ürünü ters çevirip makineye atın. Makinenin hassas programını seçerek 30 derecede kısa programda yıkayın.  Çok fazla çamaşır yüklemeyin. Şönil battaniyeler için normal program kullanabilirsiniz.

Şanel giysilerin kurutulması

Ürünleri doğal haliyle kurutma rafına koyup kuruması için asınız. Kurutucu kullanmayın. Kırışıklıkları gidermek için sadece buhar verebilirsiniz. Kesinlikle ütülemeyin

Şanel ürünlerin saklanması

Her zaman temiz halde saklayın ve ürünleri pamuklu, nefes alabilen bir saklama torbasında muhafaza edin. Plastik bir hurç ya da saklama torbası kullanmak ürünleri sarartır ve küflenmesini sağlar. Ayrıca bu tarz havasız ortamlar böcekler için uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir