TAY TÜYÜ KUMAŞ

tay tuyu kumaslar
Tarafından | 19 Temmuz 2017

Mobilya ve ev dekorasyon aksesuarları, günümüzün özellikle yeni evli çiftleri tarafından oldukça ince elenip sık dokunan bir konu olmasından kaynaklı olarak, gelişen teknolojinin de seri üretimi sağlamasından dolayı birçok farklı türlerde üretilmekte ve bu sayede birçok kalitede ve birçok fiyatta mobilya bulabilmek daha kolaydır.

Mobilya sektörü son zamanların en kullanışlı ve en çok tercih edilen mobilyaları, görüntüsüyle cezbedici oldukları kadar aynı zamanda seçimleri yapılırken de kumaşların kullanışlı olup olmadıklarına, leke tutup tutmadığına ve rahat temizlenebilir özellikte olup olmamasını sizler için değerlendirmektedir. Bu sebeple, tüm bunlarla birlikte son moda bir kumaş türü de vazgeçilmez kumaş türleri olmuştur ki bunlar tay tüyü kumaşlardır.

Mobilyada tay tüyü kumaşın özellikleri bakımından birçok artı özellik bulunduğu gibi aynı zamanda tüylerinin tamamen doğal bir görünüme sahip olması bakımından da yumuşaklık hissi ve görüntü güzelliği sağlamaktadır.

tay tuyu kalite e1500475769401

Tay tüyü kumaş kendinden desenli gibi gözükür

Leke gösterme açısından düşünüldüğünde kolay ve rahat bir temizlik sağlayan tay tüyü mobilya kumaşları, yumuşak dokusu ve son derece konfor sağlaması sebebi ile gerçek bir tay tüyü uzunluğunu aşmadan doğallık hissini vermektedir. Günümüzde son üretilen koltuk kumaşlarının tay tüyünden yapılmasının en büyük sebebi ise tüylerin kendi yönlerine göre kumaşı kendiliğinden desenliymiş gibi bir hisle sunmasıdır.

Mobilyada tay tüyü kumaşın özellikleri arasında yine en belirgin özelliği, tüylerin yönlerinden oluşan kendiliğinden desenli havasının, gün içerisindeki gün ışığı ya da akşamları avizenin ışığına göre farklı renk ve farklı desen mevcutmuş gibi görünmesini, algılanmasını sağlamaktır.

tay tuyu kumas koltuk

Tay tüyü kumaş kaplamalı koltukların temizliği ve bakımı kolay olur

Tay tüyü kumaş çeşitlerinin sadece mobilya üzerilerinde değil, en az mobilyada kullanıldığı kadar diğer tüm nevresim, kırlent gibi aksesuarlarda da sıklıkla tercih edilmeye başlandığına da şahit olduğumuz mobilyada tay tüyü kumaşın özellikleri arasında birçok renk seçeneğinin bulunması da mevcuttur. Birçok renkten dilediğinizi seçebileceğiniz kumaş türünün ağır bir leke olmadıkça hafif bir nemli bezle silinmesi, temizliğinin yapılması için son derece önemlidir.

Birçok mağazada tay tüyü satışı yapılırken temizliği konusunda da bilgi verilerek, bu tür kumaşın kesinlikle yıpranmaması adına hiçbir durumda çok ıslak bir bezle silinmesi ya da sırılsıklam edilmesi tavsiye edilmemektedir.

Tay tüyü kumaş nasıl temizlenir? Tay tüyü kumaş temizliği kolaydır ne lekesi olursa olsun önce ılık suya batırılıp sıkılmış havlu ile silin ve kuru bir havluyla üzerinden tekrar geçin. Yağlı lekeler için sabunlu ya da bulaşık deterjanlı su ile temizleyebilirsiniz. Acil lekeler için ıslak mendille temizleyebilirsiniz. Tay tüyü kumaşta önemli olan lekeyi bekletmemektir.

Koltuk kumaşınız değiştirebilir ve sökülüp takılabilir ise; çamaşır makinasında 30 derecede narin programda yıkayabilirsiniz.

TAY TÜYÜ KUMAŞ” için 1 görüş

  1. Nuray

    Yerli taytüyü kumaşda 30 derecede makinada yıkanabilirmi yıkarsam altındaki astarı atarmış dendi yardımcı olursaniz çok menmun olurum teşekkür ederimmm

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir