TIĞ İŞİNDE KULLANILAN ALTERNATİF MALZEMELER

tığ ipi
Tarafından | 10 Ocak 2019

Farklı bitki liflerinden ve hayvansal liflerden yapılan ipliklerle Tığ işi yapabilirsiniz . Ancak iplikçi de bulduğunuz tanıdık malzemelerin durmasına gerek yok. Temelde ipliğe benzeyen herhangi bir şeyle tığ işi yapabilirsiniz; hiç bir elyaf olmak zorunda değildir. Tığ işi için sanatçılar ve yenilikçiler tarafından kullanılan bu sıra dışı medyadan ilham alın.

Kumaştan Tığ İşi Nasıl Yapılır

Kumaş, ince şeritler halinde çevrilebilir ve kroşe için kullanılan iplik benzeri güzel bir malzeme oluşturmak üzere birbirine bağlanabilir. Bunun en bilinen örnekleri paçavra kilim tığ işi ve Tişört ipliğidir . Bu, artıkları, yıpranmış giysileri ve nevresimleri ve tasarruf dükkanı eşyalarını yıkamak için harika bir yoldur. Bir mirasçı giymek için faydalı ömrünün ötesinde olduğunda, hatıraları kroşe projeleri için kullanarak kaydedebilirsiniz. Yardımseverlik çalışmalarına ve size bir tişört veren yürüyüşlere sık sık katılırsanız, bu hatıraları canlı tutarken dolabınızı temizlemenin bir yoludur.

Plastik ile tığ işi yapmak

Plarn olarak adlandırılan ipliğe dönüştürülebildiklerini öğrendikten sonra plastik poşetleri geri dönüştürmenin yollarını aramanız gerekmez. Daha sonra plarn, rainhat, çanta, sırt çantası, trivet veya tencere yıkayıcı gibi çok sayıda faydalı eşya yapmak için kullanılabilir. Ortak bir yardım fikri, evsizler için uyku paspasları oluşturmak için plarn kullanmaktır.

Tel ile tığ işi yapmak

Tel kroşe genellikle güzel mücevherler oluşturmak için kullanılır. İplikle aynı şekilde çok ince tellerle kroşe yapıyorsunuz. Tel kroşe lambaları , tel kroşe lambaları gibi mücevherlerin yanı sıra diğer eşyaları da oluşturmak için kullanılabilir .

Çok az insan cam tığ işi sanatında ustalaşmıştır, ancak ister inan ister inanma, yapılabilir. Catherine Carr gibi sanatçılar cam kroşe ürünleri yapma sanatını mükemmelleştirmişlerdir.

Kağıt veya Gazete ile tığ işi yapmak

Yırtılmayacak şekilde çalışacak kadar sabırlıysanız, hemen hemen her tür kağıt ipliğe benzer bir kumaşa dönüştürülebilir. Ivano Vitali, tığ işi modasıyla olduğu kadar kanıtladı . Bu, başka bir yükseliş örneğidir, bu yüzden bir çöplükte sona erebilecek olan, kullanılabilir bir şeye dönüştürülür.

VHS veya Kaset Teyp Kurdele ile tığ işi yapmak

Yerel bir mağazaya veya bahçe satışına gidin ve bir avuç dolusu eski VHS kaseti veya kaset kasetini pazarlık kutusundan kurtarın. Şeridi bantlardan çekip çıkarın ve güzel, tığ işi süslemeli tığ işi yapmak için iplik gibi kullanın. Biraz sert, bu yüzden vazo ve damar gibi dayanıklı ürünler yapmak için harika.

Balonlar ile tığ işi yapmak

Balonları materyaliniz olarak kullanarak süslemek gerçekten zordur, ancak sanatçı Olek’in kanıtladığı gibi yapılabilir . Birbirine bağlı şişirilmiş veya yarı şişirilmiş balonlar ilginç ve eğlenceli heykeller yapabilir. Ne kadar dayanıklı oldukları sorgulanabilir, bu nedenle geçici görüntüler için en iyisi olabilir.

Yemek ile tığ işi yapmak

Laurie Wheeler , “Meyan kökü iplerinden ve pişirilmiş spagettilerden, korkak tığ işi sevenler, diğer kroketçilere alışılmadık“ elyaflar ”bulma arayışında bir adım daha ileri gitmeleri için onları eğlendiren ve ilham veren projeler yaptılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir