ALMAN MODA MARKALARI

Alman giyim markaları
Tarafından | 5 Mayıs 2022

Dünyanın en ünlü moda markaları hangi ülkelerin malıdır diye düşündüğünüzde aklınıza ilk Milano, Newyork ve Paris gibi şehirler gelir.  Ancak bunca yıldır giydiğiniz bazı markaların aslında Alman giyim markaları olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir.

En Ünlü Alman Giyim Markaları

Almanya’da yapılan her şey genellikle kaliteli ve iyi tasarlanmış bir şey olarak kabul edilir. ‘Alman modası’ kelimeleri her zaman lüks ve sofistike imajları çağrıştırmaz. Gerçekte olsalar da, gerçekten yapmalılar.

Onlarca yıldır küresel moda pazarına hakim olan birkaç ikonik Alman giyim markası var. Sadece birçok durumda, dünya çapında kendi kıyafetlerini giyen milyonlarca erkek ve kadın, Almanya’dan giyim markaları olduklarının farkında değiller. Bazıları diğerlerinden daha fazla sürpriz olarak gelebilir.

Alman moda markalarının en ikonik uluslararası isimlerle rekabet edemeyeceğini düşünenler için, işte fikrinizi değiştirebilecek bazı büyük giyim markalarının kısa bir özeti:

1- Hugo Boss

hugo boss

Oldukça basit, dünyanın en ikonik moda markalarından biri ve tanıtım gerektirmeyen bir güç merkezi. Ancak Hugo Boss’un aslında birkaç büyük Alman markasından biri olduğunu biliyor muydunuz? Erkekler, kadınlar ve çocuklar için geniş bir üst düzey giyim koleksiyonu tasarlamak ve üretmekle ünlü Hugo Boss, aynı zamanda aksesuar, ayakkabı, koku ve daha fazlasında bir dünya lideridir. 2013’ten bu yana, Jason Wu’dan başkası Hugo Boss’un başında değil ve şirketi daha dinamik ve başarılı bir geleceğe yönlendiriyor.

2- Adidas

adidas 1

Dassler kardeşlerin 1920’de bir çamaşırhanede başlattıkları mütevazi işin bu kadar dikkate değer bir şeyi başlatacağına çok az kişi inanabilirdi. Aslında, bugüne kadar pek çok insan Adidas’ın en başarılı Alman giyim markalarından biri olduğunun farkında değil. Adidas, adını en yakın arkadaşları tarafından ‘Adi’ olarak da bilinen Alfred Dassler’den almıştır. Gerçekten ilham verici bir hikayeye sahip en dikkat çekici Alman İkonik Tasarım Markalarından biri olan Adidas, şu anda dünyanın en büyük ikinci spor giyim markasıdır.

3- Escada

escada 1

Ünlü Alman giyim ve moda şirketleri listemize üçüncü giriş, 1976 yılında Margaretha Ley ve kocası Wolfgang Ley tarafından Münih’te kurulan Escada’dır. Escada, kuruluşunun ardından on yıldan fazla bir süre boyunca dünyanın en büyük ve en başarılı kadın moda şirketiydi. Şirket, 2013 yılında ilk çevrimiçi Escada mağazasını açarak, yıllar içinde küresel varlığını sürekli olarak genişletti. Tüm lüks Alman giyim markalarının en gururlu ve en başarılılarından biri olmayı başardı.

4- Tom Talior

tom talior min

Güzel Hamburg şehrinde doğan Tom Tailor, birçoğunun bir Alman giyim markası olduğunun farkında olmadığı bir başka dünya lideridir. 1960’ların başlarında, Tom Tailor şehrin en büyük ve en önemli gömlek ithalatçısı olmuştur. Tom Tailor’dan kaliteli giysilere olan talep arttıkça, şirket üretimini önemli ölçüde genişletti ve koleksiyonunu çeşitlendirdi. Bugün Tom Tailor, Avrupa’da özellikle güçlü bir takipçi kitlesi ile lider bir moda ve yaşam tarzı markası olarak tanınmaktadır. Ayrıca, tasarımcı etiketi kalitesini şaşırtıcı derecede uygun fiyatlarla birleştirmeleriyle ünlüdürler.

5- Jil Sander

jil sander

Hamburg menşeili birkaç büyük Alman giyim markasından biri olan Jil Sander, zamansızlığa benzersiz bir bağlılık göstermiştir. Tam olarak neden birçok büyük pazarda “Daha Azın Kraliçesi” olarak tanınıyor, bu da iyi görünmek için her zaman aşırıya kaçmanın ne kadar gerekli olmadığını gösteriyor. Jil Sander, yıllar içinde birçok prestijli ödül ve övgü toplayan en ünlü ve saygın moda markalarından birinin arkasındaki vizyon sahibidir. Koleksiyonları neredeyse her zaman aşırılığa karşı sadeliği tercih ediyor.

6- Joop

joop

Bir zamanlar tüm Alman giyim markalarının en seçkinlerinden biri olan JOOP! 1980’lerin sonunda orta fiyatlı bir güç merkezi olmak için büyük bir revizyondan geçti. Kardeş Alman moda isimlerinin birçoğu gibi, JOOP! 1986 yılında efsanevi Wolfgang Joop tarafından Hamburg şehrinde kurulmuştur. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, JOOP’u taşıyan kapsamlı giysi, aksesuar ve koku kataloğu! logosu özellikle anavatanı Almanya’da popülerdir. Bununla birlikte, şirket dünya çapındaki çoğu büyük moda pazarında geniş bir takipçi kitlesi edinmiştir.

7- lala Berlin

lala berlin e1651762010960

2004 yılında kurulan lala Berlin, dünya çapında fırtınalar estiren en yeni Alman giyim markalarından biridir. Almanya’nın başkenti Berlin’in kentsel peyzajından ilham alan lala Berlin, sıra dışı ve sokak modasını yansıtan koleksiyonlar yaratıyor. Tasarım konusundaki deneysel tavrı, dünyanın en büyük moda çevrelerinden bazılarında eleştirel beğeni topladı ve kıyafetlerinin tüm dünyadaki moda butiklerinde görünmesine neden oldu. Bu, Alman moda markalarının dünyasında gelecek yıllarda adını çokça duyacağınız yükselen ve gelecek vadeden bir isimdir.

8- Puma

marka

Alman giyim markaları listemizde son sırada yer alan çok az kişi, Puma’nın aslında Adidas’ın kurucusu veya kurucusu Adolf “Adi” Dassler’in ezeli rakibi tarafından kurulduğunun farkında. Almanya’daki en mütevazi kökenlerden, tarihin en dikkat çekici spor makalesi üreticilerinden biri geldi. Puma’nın boyut ve başarı açısından Adidas’ın sadece birkaç adım gerisinde kalması, iki Alman Spor Ürünleri markasının kurucuları arasındaki rekabetin temelini oluşturuyor.

Kaynak: https://my-brandable.com/en/blog/german-clothing-brands-b25.html

ALMAN MODA MARKALARI” için 1 görüş

  1. muhammet salih

    adidas puma escada gery weber jil sander karl lagerfeld joop wellensteyn millestone camel plilip plein jack wolskin buruno banani esprit tom tailor s oliver mustang marco polo brax digel hugo boss schöffel olimp alman markalari

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir