CRAZY DERİ ÖZELLİKLERİ

crazy deri cesitleri
Tarafından | 28 Aralık 2021

Crazy Deri Nedir?

Crazy deri, çılgın at derisi olarak bilinir. Crazy deri, atlara ait deri kullanıldığı anlamına gelmez yalnızca ismini almıştır çünkü bu tür deri at eyerleri arasında çok popülerdir, eyer derisi olarak da anılabilir. Eyer derisi olarak da kullanılan crazy deri, düzleştirilmiş sırçalı deri yüzeyine özel bir tür cilanın sürülmesiyle elde edilir. Cila, deri liflerini güçlendirir ve bu şekilde çizildiklerinde veya ovalandıklarında derinin doğal rengi oluşur. Vintage yani eski görünümü veren cilalama işlemleriyle elde edilir ve kullanıcılar için bambaşka bir görünüm sağlanır.

crazy deriler

Crazy Deri Özellikleri Nelerdir?

  • Crazy deri, eskitilmiş deri görüntüsü sunar. Vintage deri görünümü rustik severler için oldukça farklı tasarım sunar. Deri yüzeyinde görülen çizik Crazy derideki renk farklılıkları crazy deri özelliğidir.
  • Crazy deri inanılmaz sağlam bir yapıya sahiptir. Deri yüzeyine uygulanan cila ile dayanıklılık artırılıp su geçirmez özellik kazandırılır. Yapılan cila işlemiyle hakiki derinin suları emme dezavantajının önüne geçilmeye çalışılır.
  • Crazy deri dokusu balmumu hissiyatı verir. Deri yüzeyine balmumu uygulandığından farklı birçok rengin elde edilmesine olanak sağlar.
  • Crazy deri, normal ham deri yüzeyinin analin boyama yöntemi ile boyanıp sonrasında boya yüzeyinin doğal yağlar veya waxlar ile mühürlenmesi yöntemiyle hazırlanır.
  • Yağlı deridir. Yağlı derinin en çok kullanılan türü crazy deridir.
  • Crazy deriye kuvvet uyguladığınızda hızlı bir şekilde renk değişimi yapar. Kuvvet uygulanan alanın ovulmasıyla yağlı yapısından dolayı yeniden eski görünümüne kavuşur. Bu nedenle crazy deri bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.
  • Crazy Deri, Yağlı deri işlentisi bir deri türüdür. Yalı deri; Normal ham derinin yüzeyinin analin boyama yöntemi ile boyanıp sonrasında boya yüzeyinin doğal yağlar ve waxlar ile mühürlenmesi yöntemi ile hazırlanır. En bilinen çeşidi ise Crazy Deri çeşitidir.

Crazy Deri Nasıl Anlaşılır?

Yağlı deriyi eliniz ile büker veya kırıştırırsanız çok hızlı bir şekilde renk değişimi yaptığını ve sonrasında renk değişimi olan yerin üzerindeki yağ sayesinde tekrar eski haline döndüğünü görebilirsiniz. Aynı şekilde yüzeyinde oluşan çizikler Crazy Derinin retro, vintage görüntüsü almasını sağlar ve çizikerin tamamı yüzeysel çiziklerden oluşur, aslında çizilen deri değil yağ yüzeyidir ve üzerindeki yağ sayesinde zamanla çizikler de kapanır. Dilerseniz deri cilaları ile de deriye istediğiniz zaman bakım yaparak derinin kendini onarmasını sağlayabilirsiniz.

Yağ ile sonlandırıldığı için deri renginde renk geçişleri ve ton farkları sık görülür, bu durum da her ürünün kendine has bir renk ve efekte sahip olmasını sağlar.

Her ne kadar ürünlerin fotoğrafları tek tek özenle çekiliyor ve gerçek renklerini yansıtıyor olsa da, her üründe deri efekti ve işlentide kullanılan yağdan dolayı fotoğraflara göre renk farklılıkları gösterir.

Crazy Deri Çeşitleri

TOBACCO CRAZY

TOBACCO 1Taba renginin koyu tonuna sahiptir. Daha sıcak (hafif kızıl) bir tonu olduğu için tam olarak tütün rengini andırır. İç Yüzü (Astar) kahverengine sahiptir. Koyu renkli koruyucu yağ mevcuttur, Renk geçişleri belirgindir. Ürüne göre efekti değişiklik gösterir.

BAKIR CRAZY

BAKIRTaba ve Bakır renge sahiptir. Ağır basan tonu kızılımsı Bakır rengidir. Arka Yüzü (Astar) Nötraçık taba rengindedir. Açık renk seçeneklerimizdendir. Koruyucu yağ mevcuttur, Renk geçişleri belirgindir. Ürüne göre efekti değişiklik gösterir.

TABA CRAZY

TABAKlasik taba rengine sahiptir. Koyu renk koruyucu yağı sayesinde tabanın tüm tonlarını aynı anda yansıtır. İç Yüzü (Astar) dışına nazaran daha sarı ve açık renge sahiptir. Koyu renkli koruyucu yağ mevcuttur, Renk geçişleri belirgindir. Ürüne göre efekti değişiklik gösterir.

ABANOZ (ANTİK KUM) CRAZY

ABANOZRengi her ne kadar Haki Yeşili andırsa da Yeşil yoğunluğu çok azdır. Koyu renk koruyucu yağı mevcuttur, ”Kahverengimsi Gri Renk” efekte sahiptir. Her üründe efekti farklılık gösterebilir. Bu yüzden ürüne rengi göre koyu ve açık ton olarak değişiklik gösterir.

HARDAL CRAZY

HARDALAçık taba – Hardal renk geçişlidir. İç yüzünde (Astar) Sarı renktedir. Koruyucu yağ mevcuttur, Renk geçişleri belirgindir. Ürüne göre efekti değişiklik gösterir.

SİYAH CRAZY

SIYAHHem dışı hem içi (Astar) Siyah renge sahiptir. Yağlı deridir ama Siyah renk olduğu için renk geçişi yoktur. Her üründe stabil olarak aynı renk ve etkiye sahiptir. Kısaca; bildiğimiz ”Siyah”

HAKİ YEŞİL CRAZY

HAKI YESILYeşil tonu ağırlıkta olan ”Haki Yeşil” ton renge sahiptir. Yağı sayesinde ton geçişleri mevcuttur. İç yüzü de (Astar) dışındaki yeşil renge sahiptir. Koyu renkli koruyucu yağ mevcuttur, Renk geçişleri belirgindir. Ürüne göre efekti değişiklik gösterir.

FUŞYA CRAZY

FUSYAHer iki yüzü de canlı fuşya renge sahiptir. Ön yüzünde bir ton koyu yağ mevcuttur. Üretilen ürüne göre efekt farklılıkları gösterir ama renk tonu sabittir.


Kaynak: https://www.dogaartcraft.com/deri-renkleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir