ECOVERO VİSKON ÖZELLİKLERİ

EkoVero viskon
Tarafından | 29 Ağustos 2018

Yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreciyle sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen LENZING™ ECOVERO™ markalı viskon elyaflar, sürdürülebilir bir yaşam tarzına uygundur ve daha temiz bir çevreye katkıda bulunur. Ecovero Viskon elyaflar, sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan gelen sürdürülebilir ağaç ve hamurdan elde edilir.  Viskon elyaflar, ham maddenin çıkarılmasından üretimine, dağıtımından ve imhasına kadar yaşam döngüsü boyunca yüksek çevre standartlarını karşıladığını gösteren Avrupa Birliği Eko-etiketini (EU Ecolabel) taşır.


Yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreci kullanarak sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynaklarından türetilen Lenzing ™ ECOVERO ™ lifler, sürdürülebilir bir yaşam tarzına ve daha temiz bir çevreye katkıda bulunur.

logo ecoveroSürdürülebilirlik yolunda bir kilometre taşı olacağı söylenen yeni nesil elyafın EcoVero adlı olduğu açıklandı. Firma bu önemli gelişmeyi şu cümlelerle duyurdu.  “Tüketicilerin çevre bilinci, son on yılda, moda ve tekstil endüstrisinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Tekstil tüketiminin 2025 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor ve endüstri, endişe verici derecede karbon ayak izine karşı daha sürdürülebilir çözümler arıyor. Lenzing bu bilinçle çevre dostu hammaddelerin geliştirilmesi için çalışıyor. EcoVero bu çabanın eseri.”

Lenzing viskoz üretimi sırasında sıkı çevre standartlarını uygular ve çevre dostu üretim sürecini gerçekleştirmek için 1 yılda milyonlarca dolar yatırım yaptı. EcoVero lifleri, Lenzing’e göre, FSC gibi endüstri lideri dernekler tarafından onaylanan sürdürülebilir ormancılık plantasyonlarından gelen, doğal ve yenilenebilir bir hammadde olan ahşaptan üretilmektedir.

Lenzing, sürdürülebilir bir viskozda yeni bir endüstri standardı belirleyen EcoVero liflerini üç sütuna dayanarak daha sürdürülebilir viskoz için bu karşılanmamış piyasa ihtiyacını ele aldığını söylüyor: sürdürülebilir ağaç kaynaklarının (FSC veya PEFC sertifikalı) kullanımı, ekolojik üretim süreci (önemli ölçüde) Son üründe EcoVero lifleri tanımlayarak, daha düşük emisyonlar ve geleneksel viskozdan daha fazla su etkisi) ve tam tedarik zinciri şeffaflığı.

eco vero prev

Çevreye Duyarlı Viskon Elyafı

Çevreye duyarlı moda perakendecilerini sevindirecek haber Lenzing’den geldi. Sürdürülebilirlik projelerine profesyonel yaklaşımı ile bilinen Lenzing, ‘Eco-Vero’ markalı viskon elyafları ile sektöre yenilik katmaya devam ediyor. Lenzing firma yetkilileri ekolojik yenilikleri bünyelerine kattıklarını ifade ederek konuya ilişkin; “Toplumun çevre bilinci son on yılda, özellikle moda ve tekstil endüstrisinde istikrarlı bir şekilde büyüme gösteriyor. Tüketiciler bugün, sorumlu perakendecilerin ve markaların tedarik zincirlerini bilmesini ve ürün kaynaklarını izleyebilmesini bekliyor. Bu artan tüketici taleplerini karşılamak için endüstri, endişeyle sürdürülebilir ve şeffaf tedarik zinciri çözümleri arayışına geçiyor” açıklamasında bulunuyorlar.

EcoVero Viskon Elyafın Özellikleri

Sıradan viskona kıyasla %50’ye varan oranda daha düşük emisyon ve su etkisi

LENZING™ ECOVERO™ Viskon elyafların üretimi, sıradan viskona kıyasla %50’ye varan oranda daha düşük emisyona ve su etkisine neden olur.


Sürdürülebilir Ağaç ve Hamur Tedariği

ECOVERO™ elyaflar, hammadde olarak yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen hamurdan üretilir.  Lenzing, ağacı sorumlulukla yönetilen ve sürdürülebilir kaynaklardan geldiği belgelenmiş olan ormanlardan satın alır.


Şeffaf Tedarik Zinciri

Özel üretim sistemi, LENZING™ ECOVERO™ markalı viskon elyafların, değer zinciri boyunca uzun tekstil süreçleri ve dönüşüm adımlarından sonra bile nihai üründe tespit edilmesini sağlar. Çevre bilincine sahip tüketiciler, perakende mağazalar ve markaların ürünlerinde hakiki LENZING™ ECOVERO™ çevreye duyarlı viskonlar kullandığından emin olabilirler.


Çevreye duyarlılığı belgelenmiş

Moda tercihlerinizin çevreye karşı duyarlı olduğundan emin olabilirsiniz. Jenerik viskona kıyasla çok daha düşük fosil enerjisi ve su kullanılarak yalnızca sertifikalı ve kontrollü ağaç kaynaklarından üretilen ECOVERO™ markalı viskon elyaflar, uluslararası kabul görmüş AB Eko-etiketini taşır. Bu çevresel mükemmellik etiketi, hammaddenin çıkarılmasından üretimine, dağıtımına ve imhasına kadar yaşam döngüsü boyunca önemli ölçüde daha düşük çevresel etkiye neden olan ürün ve hizmetlere verilir.

viskon ekovero

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir