ECOVERO VİSKON

Tarafından | 29 Ağustos 2018

Yüksek çevre standartlarını karşılayarak çevreye duyarlı bir üretim süreci kullanarak sertifikalı yenilenebilir ağaç kaynaklarından türetilen Lenzing ™ ECOVERO ™ lifler, sürdürülebilir bir yaşam tarzına ve daha temiz bir çevreye katkıda bulunur.

Sürdürülebilirlik yolunda bir kilometre taşı olacağı söylenen yeni nesil elyafın EcoVero adlı olduğu açıklandı. Firma bu önemli gelişmeyi şu cümlelerle duyurdu.  “Tüketicilerin çevre bilinci, son on yılda, moda ve tekstil endüstrisinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Tekstil tüketiminin 2025 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor ve endüstri, endişe verici derecede karbon ayak izine karşı daha sürdürülebilir çözümler arıyor. Lenzing bu bilinçle çevre dostu hammaddelerin geliştirilmesi için çalışıyor. EcoVero bu çabanın eseri.”

Lenzing viskoz üretimi sırasında sıkı çevre standartlarını uygular ve çevre dostu üretim sürecini gerçekleştirmek için 1 yılda milyonlarca dolar yatırım yaptı. EcoVero lifleri, Lenzing’e göre, FSC gibi endüstri lideri dernekler tarafından onaylanan sürdürülebilir ormancılık plantasyonlarından gelen, doğal ve yenilenebilir bir hammadde olan ahşaptan üretilmektedir.

Lenzing, sürdürülebilir bir viskozda yeni bir endüstri standardı belirleyen EcoVero liflerini üç sütuna dayanarak daha sürdürülebilir viskoz için bu karşılanmamış piyasa ihtiyacını ele aldığını söylüyor: sürdürülebilir ağaç kaynaklarının (FSC veya PEFC sertifikalı) kullanımı, ekolojik üretim süreci (önemli ölçüde) Son üründe EcoVero lifleri tanımlayarak, daha düşük emisyonlar ve geleneksel viskozdan daha fazla su etkisi) ve tam tedarik zinciri şeffaflığı.

Çevreye Duyarlı Viskon Elyafı

Çevreye duyarlı moda perakendecilerini sevindirecek haber Lenzing’den geldi. Sürdürülebilirlik projelerine profesyonel yaklaşımı ile bilinen Lenzing, ‘Eco-Vero’ markalı viskon elyafları ile sektöre yenilik katmaya devam ediyor. Lenzing firma yetkilileri ekolojik yenilikleri bünyelerine kattıklarını ifade ederek konuya ilişkin; “Toplumun çevre bilinci son on yılda, özellikle moda ve tekstil endüstrisinde istikrarlı bir şekilde büyüme gösteriyor. Tüketiciler bugün, sorumlu perakendecilerin ve markaların tedarik zincirlerini bilmesini ve ürün kaynaklarını izleyebilmesini bekliyor. Bu artan tüketici taleplerini karşılamak için endüstri, endişeyle sürdürülebilir ve şeffaf tedarik zinciri çözümleri arayışına geçiyor” açıklamasında bulunuyorlar.

EcoVero Viskon Elyafın Özellikleri

  • Bilinen viskozdan % 50’ye kadar daha düşük emisyon ve daha az su kullanımı ile üretilebilir.
  • Sürdürülebilir ağaç ve kağıt hamuru / tedarik süreci
  • Tedarik zinciri şeffaflığı
  • Ekolojik sorumluluk sertifikası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir