Etiket Arşivi: Akrilik sağlıklı mı?

AKRİLİK GİYSİLER SAĞLIKLI MI?

Tarafından | 21 Ekim 2021

Akrilik, keskin ve kendine has bir kokuya sahip, renksiz olan ve akroliğin oksitlenmesi ile oluşan bir asit türüdür. Bu tür asidin ısıya, ışığa ya da metallere maruz bırakılmasıyla ortaya çıkan polimerler de akrilik olarak adlandırılır. Akrilik kumaşlar kışlık elbise, mont, kazak, hırka ve halı başta olmak üzere pek çok üründe kullanılmaktadır.  Başlıca tercih sebebi akrilik elyafın maliyetinin düşük olması ve… Devamını oku »

EN ZARARLI KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Tarafından | 7 Şubat 2020

Sıcak kazaklar veya hafif elbiseler, favori atletik şortlar veya şekillendirici iç çamaşırlarımız,  çevremizdeki birçok şey sentetik malzemelerden yapılmıştır. İyi ve rahat görünseler de cildiniz ve genel sağlığınız için tehlikeli olabilirler. Kötü kokulardan cilde, döküntülere, bulantıya veya daha da kötüye kadar. Sentetik kumaşlardaki kimyasallar cildimiz için en iyi yol arkadaşı değildir. Tekstilbilgi.net olarak  bu konuyu daha… Devamını oku »

SAĞLIĞA ZARARLI KUMAŞLAR

Tarafından | 28 Kasım 2016

Kumaşlar yalnızca giyimde değil günlük hayatımızın pek çok alanında karşımıza çıkıyor. Nevresimlerde, mobilya ve arabalarımızdaki döşemelerde kadar günlük yaşantının her alanında kumaşlarla iç içeyiz. Buna rağmen çok azımız seçilen kumaş türünün sağlığımız için önemli olduğunun farkındayız. Kumaşlar hakkında yapılan araştırmalar sentetik ve yeni teknoloji ürünü kumaşlardan uzak durulması gerektiğini; geleneksel, sünnete uygun kumaşların tercih edilmesi gerektiğini… Devamını oku »