Etiket Arşivi: Çektirme yöntemine göre çalışan makineler

KRANTZ HAVA BOYAMA SİSTEMİ

Tarafından | 11 Mart 2018

Krantz Hava-Boyama sistemi T&A Wardle fabrikasında, Leek’te Ġngiltere’de hizmet göstermeye başlamıştır. Testin başlama süresi toplam altı ay sürmüştür. 500 kg kapasiteli iki bölmeli makine, mümkün olduğu kadar kullanışlı, çok yönlü ve esnek bir sistem olması için tamburlu kurutucu birimi ile donatılmıştır. Başlangıçta makine, tencelin bitim işlemleri için yapılan araştırmaları yürütmek amacıyla kullanılırdı. Bu, Krantz Hava-Boyama… Devamını oku »

OVER-FLOW BOYAMA MAKİNESİ

Tarafından | 8 Mart 2018

Over-flow Çalışma Prensibi Over-flow kumaş boyama makineleri çektirme yöntemi ile kesikli (diskontinü) olarak atmosferik basınçta (98 °C), tüp veya halat şeklinde örme ve dokuma kumaş boyayan makinelerdir. Genellikle örme kumaş boyanır. Flotte ve kumaş boyama sırasında hareketlidir. Bu makineler, over – flow veya yumuşak akımlı diye isimlendirilebilir. Bu durum muameleyi çok yumuşak kılar. Böylece çok… Devamını oku »

HT HASPEL MAKİNESİNDE BOYAMA

Tarafından | 6 Mart 2018

HT Boyama Makinesi HT Haspel kumaş boyama makineleri çektirme yöntemi ile kesikli (diskontinü) olarak çalışan makinelerdir. HT Haspel Makinesi Çalışma Prensibi HT Haspel kumaş boyama makineleri çektirme yöntemi ile kesikli (diskontinü) olarak çalışan, yüksek sıcaklık (140 oC) ve basınç (4-5bar) altında açık en veya halat şeklinde örme ve dokuma kumaş boyayan makinelerdir. Sentetik veya sentetik… Devamını oku »