Etiket Arşivi: Krep kumaş nedir

KREP KUMAŞ HAKKINDA BİLGİLER

Tarafından | 4 Haziran 2021

Krep, yaygın olarak bilinen krep, ilk olarak ipekten yapılmış lüks bir kumaştı, fakat şimdi neredeyse her elyaftan yapılabilir. Krep türleri ince ve kalın ve ağır olacak şekillerde üretilebilir. krep kumaşlar perde, gece giysileri, takım elbise ve ev dekorasyonu için oldukça popülerdir. Krep Nedir? Krep ya da Crep, kendisine özgü buruşuk ve engebeli bir görünüme sahip… Devamını oku »

KREP KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 27 Aralık 2017

Krep Kumaşlar genellikle ipek, yün veya viskozdan üretilir. Fakat günümüzde polyester –yün (pamuk ve polyester) karışımlı olarak da üretilmektedir. Doğal kumaşların hava geçirgenliği daha fazladır, doğal kumaş tercih ediyorsanız %100 ipek krep veya %100 yün krep olanlarını almalısınız. Yüzde yüz polyester olanların, yün veya ipek olan kadar hava geçirgenliği olmayacağını unutmamak gerekir. Krep Kumaş Özellikleri Bu… Devamını oku »

KREP ÖRGÜ KUMAŞ

Tarafından | 2 Aralık 2016

Krep nedir sorusunun cevabı olarak; Bükülmüş ipek ipliğinden bez armürle dokunan ince kumaşlara krep adı verilir. Kreplerin iplikleri bükümlü olmasından dolayı bürümcüklü bir görünüşü vardır. Kumaş tel tel söküldüğü zaman serbest kalan iplikler bükülmeye başlar. Tesettür giyimde en önemli kumaş, krep kumaştır. Krep kumaş tesettür giyimin vazgeçilmezidir. Çünkü krep kumaş hem terletmez, hem kırışmaz. Tesettür giyimde… Devamını oku »