Etiket Arşivi: Kumaş analizi nasıl yapılır

DOKUMA KUMAŞ ANALİZİ

Tarafından | 16 Aralık 2017

Kumaş analizinde sırasıyla şu yollar izlenir: 1-) Kumaşın tersinin ve yüzünün bulunması, Kumaşın cinsinden atkı ve çözgü yönleri ve örgüsü biliniyorsa, kapanmalar hangi taraftaysa o taraf yüzdür. Çözgü ve atkı farklı iplik ve elyaftan yapılmışsa değerli ipliğin örgü yaptığı taraf kumaşı yüzüdür. Dimi örgülü kumaşlarda kumaşın yüz tarafında çizgi olarak hatlar belirgindir. Bunlar kenara göre… Devamını oku »

ÇİFT PLAKA ÖRME KUMAŞ ANALİZİ

Tarafından | 3 Ağustos 2017

Örgü analizi ve yazımızda  öğrendiğiniz çift plaka örgüler veya yeni elde edilmiş çift plaka örgülerle örülmüş kumaşların analizini yapabileceksiniz. Kumaş analizindeki işlem basamakları farklı özelliklere sahip çift plaka örgülü kumaşları analiz etmenize yardımcı olacaktır. Örme Kumaş Analizinde İşlem Basamaklarını Uygulama Örgü analizini yapma Kumaş örme tekniğinin belirlenmesi Örme kumaş plaka sayısının belirlenmesi İğne hareket raporunun… Devamını oku »

JAKARLI ÖRME KUMAŞ ANALİZİ

Tarafından | 2 Ağustos 2017

Örgü analizi yazımızda  öğrendiğiniz tek ve çift plaka jakarlı örgüleri veya yeni elde edilmiş, tek ve çift plaka jakarlı örme makinelerinde örülmüş kumaşların analizini yapabileceksiniz. Kumaş analizindeki işlem basamakları farklı özelliklere sahip tek ve çift plaka jakarlı örgülü kumaşları analiz etmenize yardımcı olacaktır. Jakarlı örme kumaşlarda genel olarak örme kumaş numuneleri bire bir sökülerek veya yüzeysel… Devamını oku »

TEK PLAKA ÖRME KUMAŞ ANALİZİ

Tarafından | 6 Nisan 2017

Örgü analizi ve desen programlama dersinde öğrendiğiniz tek plaka örgüler veya yeni elde edilmiş tek plaka örgülerle örülmüş kumaşların analizini yapabileceksiniz. Kumaş analizindeki işlem basamakları farklı özelliklere sahip tek plaka örgülü kumaşları analiz etmenize yardımcı olacaktır. Örme Kumaş Analizinde İşlem Basamaklarını Uygulama Örgü analizini yapma Kumaş örme tekniğinin belirlenmesi Örme kumaş plaka sayısının belirlenmesi İğne… Devamını oku »