JOIN LIFE NEDİR?

join life
Tarafından | 25 Ağustos 2020

Inditex Hızlı moda perakendecisi ilk olarak 2015 yılında “Join Life” standardını karşılayan ürünleri piyasaya sürmeye başladı.

GERİ DONUSUMInditex’in sürdürülebilirlik çabalarının büyük kısmı şu ana kadar “eko-verimli” mağazalar olarak adlandırdığı şeylere ve elektrik tüketimini ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya odaklandı. 2015 yılında, 2020 yılında sıfır depolama atığı hedefinin bir parçası olarak ambalaj malzemelerini yeniden kullanmaya başladı .

Inditex organik, geri dönüştürülmüş ve ‘Daha iyi’ pamuk gibi daha sürdürülebilir bir pamuk üretimine doğru ilerlemeye ve pamuk endüstrisinin sürdürülebilirliğini teşvik etmek için uluslararası inisiyatiflerle çalışmaya karar kıldı.

JoinLife Projesi; Inditex şirketler grubunda (Zara, PULL&BEAR, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, OYSHO ve OTERAÜE) gibi markaların olduğu tekstil şirketinin üretimindeki tüm giysi  ve diğer ürünlerinin Sürdürülebilir hammaddelerle ve ya en iyi teknolojilerle yapılması çalışmasıdır.  JoinLife etiketli ürünlerde kullanılan hammaddeler bazı standartlara uygunluk ve testlerden geçer, Inditex sadece bu testleri geçebilen üreticileriyle çalışır.

Inditex’in amacı, tüm ürünlerinde yaşam döngülerinin her aşamasında sürdürülebilir olmasını sağlamaktır. Bunun gerçekleşmesi için kalite garantisi olarak firma tarafından geliştirilen tüm süreçlerde uygulanan Giyme Hakkı(Right to Wear) felsefesine güvenir. Nihayetinde, kurumsal sosyal sorumluluk alanını asla kaybetmeden, sürekli profesyonel büyümeyi taahhüt eden bir ekip tarafından müşterilerine sunulan, uygun sosyal ve çevresel koşullarda üretilen güvenli ürünler yaratır.

Mükemmel çevresel özellikler arayışıyla karakterize bir çevresel etiketleme standardı olan Join Life ile güvenli ve sürdürülebilir moda üretimine doğru bir adım daha atıyor. Join Life Standardı uygulanarak ürünler en az bir üretim sürecinde sürdürülebilir hammaddelerle ve / veya en iyi teknolojilerle üretilir.Bu standart , tekstil sektörünün çevresel ve sosyal etkisini değerlendirmek için Sürdürülebilir Giyim Koalisyonu tarafından geliştirilen bir endeks olan Higg Index yaklaşımını izler .

Join life

Çevresel özellikler, ürünlere çevresel mükemmellik özellikleri sağlayan hammaddeler veya üretim teknolojileridir. Join Life Standard, bu çevresel özellikleri 3 farklı kategoride sınıflandırır:

  1. Care for Fiber, sürdürülebilir hammadde içeren ürünler.
  2. Care for Water, en az bir üretim sürecinde su tüketimini azaltan bir teknoloji ile üretilen ürünler.
  3. Care for Planet, en az bir üretim sürecinde yenilenebilir enerji ile üretilen veya Deri Çalışma Grubu protokolüne göre Altın dereceli tabakhanelerde tabaklanmış deri ile üretilen ürünler.

Join Life çevre özelliklerini Lif için Bakım, Su İçin Bakım ve Gezegene Bakım olarak etiketlemek için minimum gereksinimler aşağıda gösterilmiştir. Ürünler birden fazla mesajla etiketlenebilir.

JOIN LIFE NEDİR?” için 1 görüş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir