KENDİ ÖLÇÜLERİMİZİ NASIL ALIRIZ

olcu alma
Tarafından | 22 Mayıs 2017

Tüm ihtiyacınız olan bir mezura, kâğıt, kalem ve yardım edecek bir arkadaş.

Hatasız ölçü almak için üzerinize en iyi oturan body, mayo veya külotlu çorap, tayt giyin ve kıyafetinizin üstünden değil, bunların üzerinden ölçü alın. Dik bir şekilde ayakta durun. Mezurayı, ne çok sıkı ne çok gevşek olacak şekilde tutun. İşaret ve orta parmaklarınızı mezuranın altına, başparmağınızı üzerine koyun. Vücut ile mezura arasında iki parmak boşluk bırakırsanız vücut değişimleri için pay bırakmış olursunuz. İyi dikilen giyside dört kilo alıp vermek bile fark etmeyecektir.

Göğüs; mezurayı kollarınız altından, göğsünüzün en geniş yerinden, üstten sırtınızın etrafına yerleştirin.

Bel; düşük ya da yüksel bel giysileriniz, sizin doğal bel genişliğinizi belirtmeyebilir. Vücudunuzun doğal olarak girinti yaptığı yerin etrafına bir parça lastik bant ya da şerit bağlayın. Bu sizin doğal bel genişliğinizdir. Herkes doğal bir girintiye sahip olmayabilir, bu yüzden şerit bir noktada durana kadar kenardan kenara kıvırın. Bu da sizin doğal bel genişliğinizdir.

Sırt uzunluğu; bir arkadaşınıza, boynunuzun altındaki kemikten doğal bel genişliğinize kadar ölçtürün. Basen; vücudunuzun alt kısmının en geniş yerini bulun ve ölçün. Mezurayı yere paralel tutun.

olcu alma

Etek ve Pantolon Ölçüsü Alma

  1. Kıyafet ve ayakkabılar giyilir.
  2. Etek ucunun ya da paçaların nerede durmasını istediği karar verilir.
  3. Dik durulur.
  4. Bir ölçme cetveli ya da mezura yardımıyla yerden istenilen uzunluk arasındaki mesafeyi ölçülür ve bu nokta işaretleme kalemi ile işaretlenir ve bu yer bir toplu iğne ile belirlenir.
  5. Bu iğnelenmiş ya da işaretlenmiş çizgi kesilecek ve dikilecek bölüm olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir