KONFORLU GİYSİLER

konfor
Tarafından | 23 Mayıs 2021

Gündelik hayatta giydiğimiz birçok giysinin vücut konforuna etkileri paha biçilemez. Yapısı gereğiyle giysiler insan hayatının konforlu geçmesinin temel sebeplerinden olsa da bu konforu en üst düzeye çıkarmak yine tekstil sektörünün elinde. Sizlere giysilerdeki üst sınıf konfor hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

  • Teri dışarı atan giysiler
  • Toz tutmayan giysiler
  • Kışın sıcaklık veren eşofmanlar
  • Yazın serinlik hissi veren eşofmanlar
  • Hiç leke tutmayan ürünler

Elastikiyet (izi-streç) özelliği olan giysiler

Streç özelliği veren mikro kapsüllerle yapılan uygulamalar: Bu işlemde örgü kumaşların elastikiyetini %20-25 arttırabiliriz. Kullanılan elyaflar arasında nano poliüretan sayesinde, likrasız kumaş elastikiyet kazanır. Kumaşa özel bir tuşe verir. Bu özel apreyi likralı kumaşlara uygulayabiliriz. Bu şekilde kumaşın zıplama özelliğini ve esnekliğini daha da arttırır. Bu apre t-shirt ve kazakların yaka, kol ve manşetlerine uygulanırsa deformasyonu önler ve ürünlerin kullanım süresini arttırır. Kumaşın vücuda masaj etkisi vardır.

Kötü kokuları absorbe eden giysiler

Kötü koku giderici özel apreler: Bu sistem üç farklı şekilde çalışır. İlk önce kokuların buhar basıncını düşürür. Sonra reseptör etkileşimi sayesinde kötü kokuları nötralize eder ve saklar. En son olarak çok düşük konsantrasyonda hoş ve belirgin olmayan bir koku ile ortamın havası yenilenir.

Güneş ışıklarına karşı dayanıklı, rengi solmayan giysiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir