MİRA KUMAŞ ELBİSE NASILDIR?

mira kiyafetler
Tarafından | 18 Haziran 2019

Mira Kumaş Nedir? Mira Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Son yıllarda oldukça gelişen tekstil sektörü birçok farklı kumaş çeşitlerinden giysiler üretebiliyor. Bunların yanı sıra oldukça şık, desenli ürünlerin üretimi de bir hayli artmış durumda. Ancak süslemeleri ve gösterişi sevmeyen; daha çok sade, düz renklerde kıyafet isteyen kişiler de azımsanamayacak sayıda. Bu yüzden mira kumaş, tekstil fabrikalarında sıkça kullanılan bir kumaş cinsidir. Peki detaylarına bakacak olursak mira kumaş nedir? Sadeliği sevenlerin tercihi olan mira kumaş özellikleri nelerdir?

Mira Kumaş Nedir?

Mira kumaş, özellikle kadınların tercih ettiği bir kumaş çeşididir. Ön yüzünde sade, düz renk kullanılmakla beraber arka tarafı çevrildiğinde atlas kumaş gibi dokuma tarzında bir görünüme sahiptirler. Mira kumaş, her mevsim giyilebilecek ve daha çok tesettür giyim için tercih edilmektedir. İç kısmını göstermemesi, havadar ve yüzde 100 polyester iplik ile üretiliyor olması kadınlar için bir numaralı tercih nedenidir.

Mira kumaş nedir diye soranlar öncelikle gündelik kıyafet almak veya diktirmek isteyenlerin sorduğu bir sorudur. Abiye gibi kıyafetler için uygun olmasa da mira kumaş, gündelik elbiselerde sıkça kullanılır. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile beraber ferah, rahat ve esnek yapıda giysi isteyen kadınlar ilk olarak mira kumaşa yönelmektedir.

Mira Kumaş Özellikleri

Mira kumaş özellikleri kadınların vazgeçememe nedenlerinden biridir aslında.

  • Mira kumaş her mevsimde tercih edilebilir. Hem yazın hem de kışın giyilebilir.
  • %100 Polyester iplik ile üretilir.
  • Bir nevi likralıdır.
  • Sık örgü olduğundan dolayı iç kısmı göstermez.
  • Tesettür giyimde kullanılan ve en başta gelen kumaş çeşididir.
  • Örgü kumaştır.

Mira kumaş özellikleri arasında yer alan tesettür giyimde kullanılması, aslında bu kadar sevilmesinin ilk nedenleri arasında yer alır. Tesettür giyim için tercih edilen kıyafetlerin ilk nedeki rahat, esnek yapıda olması ve iç göstermemesi olmaktadır. Bu nedenlerin tamamı ise mira kumaşı göstermektedir. Ayrıca mira kumaş sadece tesettür giyimde değil, hemen hemen tüm bayan giyimde kullanılmaktadır. Düz renk ve sade olması; uzun elbiselerde, tuniklerde ve yine tesettür giyimde kullanılmasına neden olur.

mira 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir