MİRA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Tarafından | 13 Haziran 2018

Mira Kumaş Nedir

Mira kumaş örme kumaş grubunda bulunmaktadır. %100 Polyester ya da halk dilinde “naylon” iplikten örülen mira kumaş, dış giyimde sıkça tercih edilir. Hem kış hem yaz 4 mevsim giyebilen esnek bir yapıya sahip olan mira kumaş son günlerde tesettür giyim ürünlerinde çokça tercih edilmektedir. Mira kumaştan yapılan tesettür modellerine; Tesettür elbise, tunik, takım, kombin vs. gibi ürünler örnek gösterilebilir.

Mira tesettür elbiseler

Mira kumaş örme interlok grubunda olmasına rağmen kumaşın ters taraftan kullanıldığında dokuma kumaş olan atlas (duble) kumaşa benzemektedir. Atlas (duble) isimli kumaş dokuma gurubundadır ve duruşu örme kumaş türlerine göre daha tok durur. Piyasada duble mira, mira krep vs. gibi çeşitli isimlerle satılan ürünlerin hepsi aslında Mira kumaştır. Fakat kimi firmalar müşterileri kandırmak amaçlı bu isimleri kullanabilmektedirler. Bu gibi firmalara itibar edilmemesi tavsiye edilir.

Mira Kumaş Özellikleri

Mira kumaş uzun yıllardır herkes tarafından sevilen ve tercih edilen bir kumaş türüdür. Yazlık ve kışlık olarak kullanılabilmektedir. Yazlık ve kışlık olmasının ayırt edici özelliği üretimde kullanılan iplik ile alakalıdır. Mira kumaşının bir diğer özelliği ise esnek yapıya sahip olmasıdır.

Modeli itibari ile daha çok bayanların kullanmakta olduğu bir kumaş modeli olmakta olan Mira deseni tıpkı ismini almakta olduğu kar taneleri gibi oldukça sakın ve sade bir model olmaktadır. Büyük ölçüde kötü hava şartları ile geçmekte olan kış aylarında kullanılmakta olan giysilerde daha yumuşak bir hava yaratarak bayanların büyük ilgisini çekmektedirler.

Özellikle tesettür giyiminde de çokça kullanılmakta olan bu model son yılların en çok sevilmekte olan modellerden birisi olmakta ve tesettür giyiminde tüm mevsimlerde oldukça geniş bir giyim yelpazesi içerisinde kullanım alanı bulmakta ve oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir.

Mira Kumaş İç Gösterir mi?

Mira kumaş iç gösterir mi diye sıkça sorular soruluyor. Hayır mira kumaş iç göstermez. Bu konuda bir endişeniz olmasın gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Mira kumaş yazlık mı ?

Mira kumaş bir örme kumaş türüdür, yazlık veya kışlık olarak üretilebilir, bu üretimde kullanılan ipliğin kışlık ya da yazlık olmasına yani ipliğin kalınlığına bağlıdır.

Mira Kumaş Elbise Nasıl Yıkanır

Yıkama: 30, Derece Makinede Hassas Yıkama Yapılmalıdır.

Mira Kumaş Yorumları

Kumaşı deneyen kişiler genel olarak memnun kalsalar da şikayetçi oldukları konularda vardır. Evet mira kumaş esnek yapıdadır ancak kumaşı gereği terletmeye müsait bir yapıdadır. Terleme konusu tesettürlü bayanların en çok şikayet ettiği konudur. Bu sebeple mira kumaş ile dikilmiş ürünleri uzun saat giyilmemesi gerektiğini söylerler.

Sizler de kafanıza takılan soruları alttaki yorum bölümüne yazabilir, bu kumaştan elbise almak isteyenlerle bilgi paylaşabilirsiniz.

MİRA KUMAŞ ÖZELLİKLERİ” için 9 görüş

 1. Hiranur

  Mira ve eflin kumaş esnek olsada sizi çok terleticek ve kokmanıza sebep olucak bir kumaştır. Petro kimya ürünüdür. Ateşle yaklaşmayın 🙂 almayın bayanlar almayınki üreticiler vazgeçsinler. Biz tesettürlü olduğumuzdan terletmeyen rahat edebileceğimiz ürünler istiyoruz… eflin mira kumaşa hayır….

  Yanıtla
 2. Sedef

  Mira kumas elektriklenir mi yani etegin icine giyilen tayta falan yapisir mi

  Yanıtla
  1. Halis Yazar

   Merhaba,
   Mira kumaş giysinin türüne göre vücuda yapışabilir, örneğin dar kesimli bir elbise ise yapışır ancak daha bol kalıplarda yapışmaz.

   Yanıtla
 3. hatice

  Arkadaşlar bir Instagram sayfasından takım aldım. Kumaşını özellikle sorduğum halde mira kumaş dediler başka bir şey demediler. Mira kumaş dedikleri ise %100 polyester yazın terletir kışın üşütür naylon çıktı.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir