SUPIMA PAMUK ÖZELLİKLERİ

supima
Tarafından | 19 Şubat 2021

Supima Coton Nedir?

Tekstilde kullanılan ve kumaş yapımında çığır açan bir pamuk türü olan Supima ABD’de yetiştirilen özel bir pamuk türüdür. Dünyada yetiştirilen pamuğun %1‘den azını temsil eder. Supima’yı diğer pamuklardan üstün kılan, pamuğa birinci sınıf özelliklerini veren ekstra uzun kesikli elyaftır: Mukavemet, Yumuşaklık ve Renk koruma gibi özelliklerini de bu pamuk sayesinde alır.

Supima Ürünler Nasıl Anlaşılır?

Ürünlerinde Supima pamuğu kullanan markalar, Supima içeriğine birçok farklı şekilde gösterir. Bir ürün Supima pamuğundan yapılmışsa, büyük olasılıkla ürün etiketinde, web’deki ürün açıklamasında veya mağaza vitrinlerinde açıklamalarını bulabilirsiniz.

Supima ile Normal Pamuk Arasındaki Farklar

Tüm pamuklar eşit değildir. Supima ve normal pamuk aslında iki farklı ve farklı pamuk türüdür. Dünya çapında yetiştirilen en yaygın pamuk türü, tipik olarak sadece yaklaşık 1 inçlik bir elyaf uzunluğuna sahipken, Supima pamuğunun elyafı ortalama 1.5 inçtir. Daha kısa lifler, ürünün yüzeyinde daha pürüzlü ve boncuklanmaya maruz kalan iplikler üretirken, daha uzun lifler, giyim ve ev ürünlerinin dayanıklılığına ve yumuşaklığına katkıda bulunarak daha rahat olmalarını, rengi daha uzun süre korumalarını ve zamanla boncuklanmaya direnmelerini sağlar.
supima logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir