YEŞİL PANTOLONA HANGİ RENK GÖMLEK GİDER?

yeşil pantolona hangi renk
Tarafından | 19 Aralık 2022

Yeşil, yıl boyunca giyilebilen çok yönlü bir renktir ve bir veya birkaç farklı yeşil pantolonunuz olabilir. Açık yeşil, koyu yeşil ya da yeşilin herhangi bir tonunun arasında bir pantolonunuz olsun, onlara hangi renk gömleğin gittiğini merak edebilirsiniz. Doğru yere geldiniz, çünkü bu makale hangi renk gömleklerin yeşil pantolonlarla uyumlu olduğunu açıklayacaktır.

Aşağıdaki gömlek renklerinin tümü yeşil pantolonlarla giyilebilir:

  • Beyaz
  • Siyah
  • Kahverengi
  • Gri
  • Mavi
  • Sarı
  • Kırmızı
  • Mor

Desenin içinde yeşil olduğu sürece çiçekli, kareli ve çizgili gibi desenleri de giyebilirsiniz.

Yeşil pantolonlar her mevsim giyilebilirken, bazı mevsimlerde yeşilin bazı tonları diğerlerine göre daha güzel durmaktadır . Aynı şekilde bazı gömlek renkleri de yeşilin belirli tonlarıyla daha iyi uyum sağlar. Her bir gömlek rengiyle yeşilin hangi tonlarının en iyi göründüğünü ve eşleştirmelerin hangi mevsimde en iyi göründüğünü açıklayacağım.

Yeşil Pantolona Hangi Renk Gömlek Gider?

Yeşil, öne çıkan renklerden biridir. Bu nedenle yeşil ile giyilebilecek en iyi renkler, her tonla gidebilen nötr renklerdir. Ancak bazı parlak renkler de yeşil pantolonlarla kombinlenebilir, tabii ki renkleri dikkatli seçmek şartıyla. Daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim!

Beyaz

yesil pantolon hangi renk gider1Beyaz, gerçek beyaz ve kırık beyaz ve krem ​​tonları da dahil olmak üzere yeşil pantolonlarla giyilebilecek en iyi renklerden biridir. Bu renk eşleştirmesi yıl boyunca giyilebilir ve genellikle güvenli bir seçimdir.

Yeşil ve beyaz, adaçayı ve nane gibi yeşilin açık, canlı veya yumuşak tonlarındaki pantolonları gerçek beyaz gömleklerle eşleştirirseniz en iyi sonucu verir. Bu renkler hafif ve havadardır ve ilkbahar ve yaz için idealdir. Sonbahar ve kış aylarında, zeytin veya orman yeşili gibi yeşilin daha koyu tonlarındaki pantolonları krem ​​veya kırık beyaz gömleklerle eşleştirin. Krem ve kırık beyaz, daha koyu yeşil tonları dengeleyebilen beyazın daha sıcak versiyonlarıdır.

Siyah

yesil pantolon hangi renk gider2Siyah, yeşilin herhangi bir tonuyla da gidebilir, ancak daha koyu tonlarla en iyi şekilde görünür. Yeşilin daha açık ve pastel tonlarıyla siyah giymek, genellikle daha açık renklerle gelen yumuşaklıkla çok fazla tezat oluşturuyor.

Siyah, mücevher tonlarında gerçek yeşil ve yeşilliklerle de harika görünüyor. Sonbahar ve kış aylarında yeşil pantolonla siyah gömlek giyin, çünkü iki renk genellikle daha soğuk aylara eşlik eden karamsarlıkla daha iyi gider. Siyah ve yeşil, aynı zamanda hem eğlenceli hem de profesyonel görünümler için iş yerinde de işe yarar.

Kahverengi

Kahverengi, en iyi bilinen toprak tonlarından biridir ve yeşilin daha koyu, dünyevi ve yumuşak tonlarıyla en iyi şekilde görünür. Bej ve ten rengi gibi daha açık tonlar veya gerçek kahverengi ve kestane gibi daha koyu tonlar olsun, kahverengiyi yeşille eşleştirebilirsiniz.

Kahverengi ve yeşil, değişen yapraklarda görülen tonları taklit ettiği için klasik bir sonbahar renk eşleşmesidir. Gerçek kahverengi tonlardaki gömlekler, zeytin yeşili pantolonlarla harika görünürken, daha açık tonlar, yumuşak yeşil tonlardaki pantolonlarla harika görünür.

Gri

yesil pantolon hangi renk gider3Gri, birçok farklı rengi olduğu için yıl boyunca giyilebilen başka bir renktir. Gri gömlekleri hemen hemen her mevsim mağazalarda bulabilirsiniz çünkü yeşil pantolon dahil her şeyle harika görünürler.

Diğer renklerde olduğu gibi gri ve yeşilin de giyeceğiniz tonlarının mevsimlere uyum sağlamasını istersiniz. İlkbahar ve yaz aylarında daha açık gri ve yeşil tonları, sonbahar ve kış aylarında daha koyu gri ve yeşil tonları giyin.

Ayrıca sonbahar ve kış aylarında grinin daha açık tonlarını yeşilin daha koyu tonlarıyla kombinleyebilirsiniz. Ancak koyu gri gömlekler, yeşilin daha açık tonlarındaki pantolonlarla harika görünmüyor. Yeşil pantolon kıyafete biraz eğlence katarken, gri ve yeşil, profesyonel görünümler için bir başka harika renk eşleştirmesidir.

Mavi

yesil pantolon hangi renk gider4Her şeyle giyilebildikleri için çoğu kişinin nötr renkler olarak gördüğü bazı mavi tonları vardır. Bu iki renk lacivert ve kottur. Lacivert gömlekler sonbaharda yeşil pantolonlarla harika görünüyor. Kot gömlekler ve ceketler yıl boyunca yeşil pantolonlarla giyilebilir, çünkü çok farklı kot yıkamaları vardır.

Daha hafif denim yıkamaları daha sıcak aylar için daha iyidir. İlkbaharda mavinin açık pastel tonlarını yeşilin daha açık tonlarıyla da kombinleyebilirsiniz. Bu, kıyafetinize biraz bahar neşesi getirmek için harika bir eşleştirme.

Sarı

Sarı ve yeşil, renk çarkında iki renk yan yana olduğu için birlikte çok iyi uyum sağlar. Dikkatli bir şekilde eşleştirdiğiniz sürece birbirleriyle çatışmazlar. Sarı gömleği yeşil pantolonla giymenin anahtarı, gömleğinizdeki sarı tonunu pantolonunuzdaki yeşil tonuyla eşleştirmektir.

yesil pantolon hangi renk gider5Örneğin yaz aylarında mücevher tonlu sarı ve yeşili bir arada kullanabilirsiniz. İlkbaharda pastel yeşil ve pastel sarıyı bir arada deneyin. Sonbaharda, hardal sarısı bir üst ile zeytin yeşili pantolonu eşleştirin. Sarı ve yeşili birlikte kombinlerken ayakkabı ve aksesuarlarınızı da nötr tutmak istersiniz. Sonbaharda sarı ve yeşil ile kahverengi ayakkabılar ve kahverengi bir el çantası, ilkbahar ve yaz aylarında beyaz ayakkabılar ve beyaz bir el çantası vb. giyin.

Kırmızı

Kırmızı ve yeşili birlikte giymek sonbaharda ve tatillerde işe yarayabilir, ancak tonları daha koyu tutmak istersiniz. Kırmızı ve yeşil, Noel için klasik bir renk eşleşmesidir, ancak bazen yeşilin daha koyu tonlarının parlak kırmızı ile eşleştiğini de görürsünüz.

Nötr aksesuarlar taktığınız sürece bu iyidir. Siyah, bu iki renkle en iyi görünme eğilimindedir. Ancak renk çarkında kırmızı ve yeşil zıt olduğu için, parlak kırmızı ve yeşili birlikte giymek, özellikle sıcak aylarda çok fazla çatışma eğilimi gösterir. Hatta birçok insan bu iki rengi birlikte giymeyi bile reddediyor, ancak doğru yapılırsa işe yarayabilir.

Mor

Mor ve yeşili bir arada kullanmak, özellikle iki rengin daha koyu tonlarını tercih ediyorsanız bunaltıcı olabilir. Bunun yerine, yeşilin daha açık bir tonunda pantolonla pastel mor giyerseniz bu eşleştirme en iyi sonucu verir. Bu iki renk ilkbaharda harika görünebilir ancak yıl boyunca her zaman işe yaramaz.

Mor ve yeşili bir arada kullanmanın bir diğer yolu da yeşil pantolon ve siyah bir gömlek giydikten sonra el çantası ya da atkı gibi mor aksesuarları tercih etmektir. Gömlek mor olmazdı ama mor ve yeşili birlikte giymekten rahatsızsanız daha güvenli bir seçim.

Yeşil Pantolonlara En İyi Giden Kalıplar Nelerdir?

Desenler söz konusu olduğunda, yeşil pantolonlarla hangilerini giyebileceğiniz konusunda çok daha fazla seçeneğiniz var. Desenin bir yerinde yeşil olduğu sürece hemen hemen her deseni yeşil pantolonla giyebilirsin. Bununla birlikte, yeşil pantolonla diğerlerinden daha iyi çalışan birkaç model vardır.

Çiçekler

Çiçekli desenler genellikle yeşil pantolonlarla giymek için güvenli ve kolay bir model seçimidir. Çoğu çiçek deseninde, özellikle çiçeklerin yapraklarında ve yeşilliklerinde bir yerlerde yeşil vardır. Genellikle yeşil pantolonunun gömleğinle çakışması konusunda endişelenmene gerek yok. Bunun nedeni, desendeki ana renk mor, kırmızı veya sarı olsa bile, desendeki yeşilin tonu pantolondaki yeşilin gölgesine yakın olduğu sürece çiçeklileri yeşil pantolonlarla giyebilirsiniz.

Kareli

Birçok ekose desenin içinde de yeşil vardır, bu da ekoselerin ortaya çıkma eğiliminde olduğu sonbahar ve kış aylarında yeşil pantolonlarla iyi bir şekilde eşleşebilir. Yine, ekosedeki yeşil rengin, pantolondaki yeşilin tonuyla yakından eşleştiğinden emin olun. Bunu yaptığınız takdirde ekose desenini oluşturan diğer renklerin bir önemi kalmıyor.

Çizgili

Çizgili desenler de yeşil pantolonlarla harika görünüyor. Nötr şeritler, özellikle şeritler gri ve beyazsa en iyi sonucu verir. Ancak yeşil ile çizgili desenler, yeşilin yanı sıra şeritlerde başka renkler de olsa, yeşil pantolonlarla da harika görünüyor. Yeşil pantolonla düz parlak renkte bir gömlek giymekten rahatsızsanız, bunun yerine yeşil ile renkli çizgili desenlerle başlayın.

Yeşil Pantolon Nasıl Tarzlandırılır?

Artık hangi renk gömleklerin yeşil pantolonlarla ve hatta bazı desenlerle iyi gittiğini biliyorsunuz. Ancak hala yeşil pantolonunuzla ne giyeceğinizden emin değilseniz, işte size yardımcı olacak bazı güvenli stil fikirleri. Bu kombinlere kendinizi alıştırdığınızda yeşil pantolonunuzla dallara ayrılıp yeni renkler deneyebilirsiniz.

Nötr Gömlek ve Mont/Blazer

Yeşil pantolon için en güvenli kıyafet fikirlerinden biri, beyaz veya gri gibi nötr renkte bir gömlek giymektir. Ardından, kahverengi veya siyah gibi nötr bir renkte bir ceket veya ceket giyin. Gömlek olarak daha açık nötr ve ceket veya blazer olarak daha koyu nötr giyerseniz en iyi sonucu verir. Yeşil pantolonla iki nötr giymek, yeşilin öne çıkmasına yardımcı olur, ardından basit altın veya gümüş takılarla eşleştirin.

Kot Gömlek veya Ceket

Kot gömlekler veya ceketler de yeşil pantolonlarla harika gider. Onları her mevsim birlikte giyebilirsin. Farklı yıkamalarda kot gömlek ve ceketleri farklı mevsimlerde giymek için tercih edebilir veya görünümü değiştirebilirsiniz. Kıyafeti tamamlamak için nötr aksesuarlar ve altın veya gümüş takılar ekleyin.

Parlak Renkli Gömlekler

Yeşil pantolonla sarı, mor veya kırmızı gibi parlak renkli bir gömlek giyerseniz, ona stil vermenin iki yolu vardır. Her iki rengi de içeren bir eşarp, el çantası veya ayakkabı giyebilirsiniz. Ya da iki parlak rengi dengelemek ve onları bir araya getirmek için nötr aksesuarlar veya nötr bir ceket giyebilirsiniz. Yeşil desenler ayrıca parlak renkli gömlekleri yeşil pantolonlarla giymenin mükemmel bir yoludur.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, yeşil pantolon giymenin birçok yolu ve onlarla birlikte giymek için birçok farklı renkli gömlek var. Nötrler her zaman güvenli bir seçimdir. Ama biraz daha cesur bir şey tercih ederseniz, yeşil ile giyebileceğiniz birkaç parlak renk var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir