EN İYİ 5 CHINO PANTOLON MARKASI

çino pantolon
Tarafından | 21 Mayıs 2021

Chino Kumaş Nedir?

Kumaşın kendisi başlangıçta Çin’de yapıldığı için, pantolonlar ispanyolca‘da pantalones chinos (Çin pantolonu) olarak biliniyordu ve bu da İngilizce’de sadece “chinos” olarak kısaltılmıştır.

Chinos kumaş; orijinal olarak %100 pamuktan yapılmış bir dimi örgüdokuma kumaştır. Ondan yapılan en yaygın ürünler, pantolonlar, yaygın olarak chinos olarak adlandırılır. Bugün pamuk-sentetik karışımlarda da ürünler bulunmaktadır. Kumaşa hafif bir parlaklık vermek için merserize edilir.

Chino kumaş tarihte 19. yüzyılın ortalarında İngiliz ve Fransız askeri üniformaları için geliştirildi, o zamandan beri sivil giyimde de kullanılmaya başlandı. Böyle bir kumaşın pantolonları, İspanyol–Amerikan savaş gazileri Filipinler’den dimi askeri pantolonlarıyla döndüklerinde ABD’de popülerlik kazandı. Kumaşta kullanılan toprak renk tonları da buradan gelmektedir.

Kaliteli Chino Ürün Nasıl Anlaşılır?

Her kumaşta olduğu gibi Chino’larda da kaliteyi belirleyen faktörler kullanılan ham madde ve üretimindeki kalite standartlarıdır. Düşük maliyetli ve ucuza alınan bir ürün ile yüksek standartlarda üretilmiş ince numaralı kaliteli bir pamuk ile bilinen markalardan satın alınması elzemdir. Kalitesiz ürünler çabuk boya atar ve diz yapar. 10 yıkamadan sonra hala kumaşın boyasında değişim yoksa verdiğiniz paranın karşılığını almışsınız demektir.

chinolar

En iyi Chino Pantolon Markaları

1- Zara

zara logo1975 yılında kurulmuş, Dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketinden biridir. 2017 yılı itibarıyla dünya genelinde 93 ülkede 2.200’ün üzerinde mağazası vardır. Inditex grubu bünyesinde yer alan Zara grubun en büyük şirketidir. Bu markanın birçok ürünü gibi chino pantolonları da oldukça şık ve kalıpları şahane. Fiyat konusunda diğerlerinden bir miktar fazla olsa da alacağınız üründen memnun kalma olasılığını çok yüksektir.

2- Dockers

dockers logoDockers’ın dünyanın en ikonik khaki markalarından biri haline dönüştüğünü görebilirsiniz. Özellikle okul kıyafetlerinde kullanılan pantolonlar denince akla gelen ilk markalardan olan ve chino tarzı şık ürünleriyle listemizde 2 numarada yer alıyor.

3- Abercrombie & Fitch (A&F)

abercrombie logoGünlük kıyafet üretimine odaklanan bir Amerikan yaşam tarzı perakendecisidir. Genel merkezi New Albany, Ohio’da bulunan şirket, Abercrombie Kids ve Hollister Co. adlı iki diğer markayı da kapsar. Şirketin, bu üç markadan toplamda 1049 mağazası faaliyet göstermektedir. Rahatlık için tasarlanmış, günlük tarzı, Abercrombie & Fitch pantolon için erkekler yüksek kaliteli kumaş ve malzemelerden üretilmiştir.

4-Levis

levis logoAmerikan giyim sanayisinin en önde gelen ticari niteliğe sahip markalarındandır. Söz konusu markanın doğuşu Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde olmuştur. Şirket, giyim sektörüne dahil olduktan sonra, marka çok kısa bir sürede başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere tüm Avrupa ve de diğer kıtalara yayılmıştır. kot pantolon olarak da anılan blucinlerin atası olan Levi’s markası, günümüzde de bu üründe en çok tercih edilen marka konumundadır. Kaliteli ürünleri ve de sıradışı dizaynlarıyla farklı kesimlere de hitap edebilen bu marka, klasik kot anlayışın öncülerindendir. Dünyadaki blucin sektörünün kurucusu olan Levi’s, adını kendisine hayat veren Levi Strauss’tan alır.

5- Lc waikiki, De Facto, Koton ve Network

lcw logoYerli markalarımızı da listemizin sonuna ekliyoruz, özellikle Lc waikiki eski kalitesi olsaydı bu listenin en başını hak ediyordu ama ne yazık ki artık ülkemizde ürünlerde kaliteden çok çeşitlilik ve ucuzluk aranıyor. Alacağınız ürünlerde maksimum 5 yıkama sonunda renk kayıpları ve kalıplarda kaymalar meydana geliyor. Ürünler deforme olabiliyor. Umuyoruz ki tekstil merkezi olan ülkemizde bir an önce kalite standartları yükselir ve her konuda lider markalar oluşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir