KALİTELİ PLAJ HAVLUSU SEÇİMİ NASIL OLMALI?

plaj havlusu seçimi
Tarafından | 28 Haziran 2021

Doğru havluyu satın almazsanız, plajda tatmin edici bir zamandan daha az zaman geçireceksiniz. Malzeme, boyut ve kalınlık gibi bazı kriterler plaj havlusunu iyi veya kötü yapabilir. Bu yaz kaliteli bir plaj havlusu almak istiyorsanız bu tavsiyelerimizi dikkate almanızı öneririz.

Havlunuzun suyu emdiğinden emin olun

İnsanlar plaj havlularını kurutmak ve güneşte uzanmak için kullanırlar. Bu nedenle, plaj havlunuz çabuk kurumazsa, kendinizi nemli, kumlu, rahatsız edici bir havlu üzerinde otururken bulacaksınız. Eve gitme zamanı geldiğinde, tüm bu kumları havludan sallamak zor bir iş olacaktır.  Bu yüzden su emici bir havluya ihtiyacınız var. Bu tür havlular nemi emer, bu da inanılmaz derecede hızlı kurur.

Bulduğunuz ilk ucuz plaj havlusunu almak yerine, havlı veya pamuk gibi su emici malzemelerden yapılmış havlular olmasına dikkat edin.

Rahat olduğundan emin olun

Bu havluya saatlerce sarılacak ya da uzanacaksınız, bu yüzden rahat hissetmeniz gerekiyor. Ucuz plaj havluları güzel görünebilir, ancak kaba kumaşları kaşıntılı ve ağrılı olabilir. Biraz daha kaliteli bir şey arayın.

  • Yine, pamuklu plaj havluları orada en rahat olanlardan bazılarıdır.

Çok kalın olmadığından emin olun

Kalın bir havlu daha rahat yapmaz. Aslında, kalın bir havlu sadece plajda gününüzü daha fazla bir angarya haline getirebilir. Örneğin, kalın bir havlu hantal bir havludur. Katlandığında bile, çantanızda çok fazla yer kaplar. Bu, ihtiyacınız olan her şeye (yiyecek, güneş kremi, kitap, Mayo, kıyafet değişikliği vb.) uyacak şekilde daha fazla çanta taşımanız gerektiği anlamına gelebilir.).

  • Kalın havlular ıslandıklarında ağırdır ve ağır havlulardan kumu sallamak zordur.

Doğru büyüklüğe sahip olun

Havlular çok büyük ve çok küçük olabilir. İdeal olarak, en azından uzun boylu olduğunuz sürece bir havluya ihtiyacınız var. Havlu ölçüsünde, bu yaklaşık 60 inç x 28 inç olacaktır. Bu çoğu tatilci için iyi bir havlu boyutu. Hala çok küçükse, bunun yerine bir plaj battaniyesine bakmak isteyebilirsiniz.

Uygun fiyatlı olduğundan emin olun

Ucuz bir plaj havlusu ilk başta ideal görünebilir, ancak biraz ekstra para harcamak ve sürecek bir havlu satın almak her zaman daha iyidir. İnce Plaj Havluları, genellikle 50 TL’ den daha az bir şey, yıpranmaya başlamadan birkaç plaj gezisinden daha uzun sürmez. Ucuz bir havlu satın alırsanız, yaz boyunca size ulaşmak için üç veya dört tane satın almanız gerekir.

  • Bu nedenle, başlangıçta biraz daha pahalı bir havlu satın almak uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Doğru renk olduğundan emin olun

Ama bir havlu rengi seçmek için kafiye ya da sebep yok, değil mi? Aslında, havlunuzun rengi önemli olabilir. Daha koyu havlular daha fazla ısı emer. Bu nedenle, yemek pişiriyormuş gibi hissetmek istemiyorsanız, gri veya siyah gibi renklerden kaçınmak isteyebilirsiniz. Havlunuz açık havada çok zaman geçirecek ve sarı gibi açık renkler kolayca lekelenebilir.

  • Parlak renkler ve yüksek sesle desenler, dalgalarda kıyıdan aşağı doğru sürüklendiğinizde havlunuzu kalabalığın içinde seçmenize yardımcı olabilir.

Kaliteli Plaj Havlusu Seçin

Kaliteli Plaj Havlusu bulmak, mağazaya gitmekten ve gördüğünüz ilk havluyu satın almaktan çok daha fazlasıdır. Boyut, malzeme, fiyat vb. gibi şeyleri almazsanız. göz önünde bulundurulduğunda, rahat olmayan ve uzun sürmeyecek bir havlu seçimine neden olacaktır. Sitemizi ziyaretinden anlıyoruz ki sen araştıran birisin ve doğru tercihleri yapmak üzeresin.

  • Daha fazla soru için yorum kısmına bir şeyler sorabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir