KADINLAR İÇİN EN SAĞLIKLI İÇ ÇAMAŞIRI KUMAŞLARI

bayan iç çmaşırı
Tarafından | 27 Haziran 2021

Özellikle online alışverişlerde gözünüze çarpan birbirinden şık iç çamaşırları vardır. İç çamaşırı satın alırken modaya uygun renklerde, doğru kalıplarla kesilmiş olması, şık ve göze hoş gelmesi dışında en önemli olan şey sağlıklı bir iç çamaşırı olmasıdır. Şüphesiz kumaşına dokunmadan ve genellikle denenmeden alınan iç çamaşırları birkaç kullanım sonunda alıcısını çok rahatsız edebilir hatta ciddi hastalıklara yol açabilir.

İnsan tenine birebir temas eden giysilerden olan iç çamaşırlarının en sağlıklı olanları nelerdir? İç çamaşırı alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi kumaş türleri tercih edilmeli? Yıkama talimatındaki semboller ne anlama geliyor? sizler için araştırdık ve bir liste yaptık.

İç çamaşırı tercihleriniz pamuk doğal elyaflardan olsun

Bilindiği gibi en sağlıklı iç çamaşırı kumaşı pamuklu olanlarıdır. Pamuklu kumaşlarla birlikte bir miktar esneklik kazandıracak olan elastan ipliği ile üretildiğinde sağlam ve vücuda uyan bir yapıda olacağı için sizlere tavsiyemiz pamuklu kumaşlardır. Pamuklu kumaşlar rahat, nem transferi sayesinde terletmeyen ve yumuşak yapısı ile kullanıcısına muhteşem bir giysi konforu sunar.

Yaşadığınız bölgenin iklim koşullarına uygun kumaşlar seçin

Sıcak bir bölgede yaşıyorsanız kullanacağınız ürünün iplik inceliğine dikkat edin ve mümkünse ince kumaşlardan olmasını sağlayın. Genital bölge hastalıklarının birçoğu terleme ve havasızlıktan meydana gelmektedir. Yine terlemeyi önleyecek olan pamuklu süprem kumaş türlerini tercih ediniz. Soğuk iklimlerde ve ya mevsimlerde ise daha kalın olan pamuklu ribana kumaştan ürünler tercih edebilirsiniz.

İç çamaşırlarınızı hipoalerjenik sabunlar ile yıkayınız

Günlük giydiğiniz iç çamaşırlarınızı diğer kıyafetlerinizden ayrı olarak hipoalerjenik deterjanlar ile yıkamaya özen gösteriniz. Bunun neden daha hassas cilt bölgenize uzun süre temas halinde olacağından kaşıntı ve alerji gibi durumların önüne geçebilmektir. Normal deterjanların içinde ihtiva eden bazı kimyasallar kadınları genital bölgelerinde birtakım hastalıklara yol açabilmektedir. Ayrıca çamaşır makinenizi belli aralıklarda temizlemeye özen gösteriniz.

Bir iç çamaşırını çok uzun süre kullanmayınız

Özellikle düzenli ve sık olarak yıkanan bir çamaşırda bile 10.000 e kadar canlı bakteri olabiliyor. Bunun başlıca nedeni çamaşır makinelerinin suyunda bakteri bulunmasıdır. Ayrıca, “temiz” iç çamaşırların yaklaşık yüzde 83’ü 10.000’e kadar bakteri içerir. Bakteri dışında iç çamaşırında bir miktar dışkı ve idrar bulunabilir. Bu yüzden bir iç çamaşırını maksimum bir yıl kullanınız.

İç çamaşırı yıkama önerileri

Yıkadıktan sonra, 30 dakika boyunca düşük ısıda kurutun: 30 dakika boyunca kurutmanın veya yıkadıktan sonra ütülemenin yıkama sırasında toplanan yeni bakterileri en aza indirmeye yardımcı olabileceğini söyledi

İç çamaşırınızı aynı yükte karıştırmayın: çamaşır makinenizde zaten yüzen bakterilerle, daha fazla risk almaya gerek yoktur. Diğer kıyafetlerden ayrı şekilde yıkayınız

Kirlenmiş iç çamaşırları diğer çiftlerle veya pantolonlarla karıştırmayın: bu özellikle çamaşırları daha az sıklıkta yıkayan insanlar için önemlidir. Bakteri seviyelerini düşük tutmak ve çapraz Kontaminasyonu önlemek için ayrı bir yıkama yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir