CHINO VE KHAKI PANTOLON ARASINDAKİ FARKLAR

chino ve khaki
Tarafından | 21 Aralık 2022

İster çevrimiçi ister bir mağazadan alışveriş yapın, farklı pantolon stillerini anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Chino‘ların gündelik iş için yeterince şık görünüp görünmediğini veya hakilerin uzun yürüyüşlere dayanıp dayanamayacağını merak ederken bulabilirsiniz. Üstüne üstlük, chino ve haki pantolonları düşündüğünüzde, bu iki tür pantolon arasındaki fark nedir?

Chino ve haki arasındaki temel fark, chinoların hakilere göre daha şık bir stile sahip olmasıdır. Chino’un paça kısmı dardır ve hafif pamuklu fitil içerir. Hakiler tipik olarak dış dikişlere ve onları daha sert aşınmaya uygun hale getiren sağlam, düz bir bacağa sahiptir.

Bu yazıda, chino ve khaki arasındaki temel farkları öğreneceksiniz. Ayrıca pantolonlar ve bol pantolonlar ve pantolonlar hakkında da faydalı bilgiler bulacaksınız. Son olarak, her tür pantolonu nasıl giyeceğinize dair ipuçlarını keşfedeceksiniz!

Chino Vs Khaki: Önemli Noktalar

Chino ve khakiler bazen benzer görünebilir, ancak geleneksel kesimleri ve tarzları da dahil olmak üzere birkaç önemli farklılıkları vardır. Her tür pantolonun en ayırt edici özelliklerine hızlı bir genel bakış için bu tabloya bir göz atın!

Chino Khakiler
Tasarla / Kes Konik bacak, daha fit görünüm Düz veya pileli bacak, daha bol görünüm
Kumaş Cinsi ve Ağırlığı İnce, hafif pamuklu dimi Ağır, daha kalın pamuklu dimi
Dikiş İç dikişler Dış dikiş ortak
Renkler Birçok farklı renk sadece haki
Kullanımlar İş için rahat, resmi veya elbise pantolonu yerine Daha gündelik giyim için
Fiyat Fiyat markaya bağlıdır, ancak birçok üst düzey marka pahalı çinolar satmaktadır. Fiyat markaya bağlıdır, ancak genellikle uygun fiyatlıdır.

Chino Pantolon Nedir?

Chinos Vs Khakis1Chino tipik olarak bedene oturan, hafifçe sivrilen bir kesime, hafif bir pamuklu dimi kumaşa ve her duruma uyacak çeşitli farklı renklere sahiptir. Şık kesimleri sayesinde daha şık bir görünüme sahip olan bu pantolonlar, doğru ayakkabı ve gömleklerle eşleştirildiğinde günlük iş kıyafetleri ve hatta resmi etkinlikler için mükemmeldir.

Pamuklu dimi nefes alabilen, rahat bir yapıya sahiptir. Bir dimi örgüde çapraz iplik hatlarını tanıyacaksınız çünkü onu pek çok popüler pantolon çeşidinde görüyorsunuz! Günümüzde bazı şirketler dimi dokumada sadece pamuk yerine polyester veya spandeks gibi sentetik kumaşlar kullanıyor çünkü pamuğun maliyeti çok daha fazla.

Chino, İspanyol-Amerikan savaşının ardından moda dünyasında ortaya çıktı. Durumun genel trajedisine rağmen, savaş zamanlarında bu kadar çok moda ve kumaş yeniliğinin ortaya çıkması gerçekten ilginç! Bu savaşa daha az aşina olanlarınız için, 1800’lerin sonunda Amerika ve İspanya Güney Pasifik topraklarının kontrolü için savaşırken gerçekleşti.

Güney Pasifik’in sıcak ada ülkelerinde konuşlanmış Amerikan askerleri, hafif pamuklu dimiden yapılan tek tip bir stile hızla adapte oldular. Bu onları serin ve hareketli tuttu.

Adın biraz şüpheli bir geçmişi var: Amerikan askerleri, pamuklu dimi kumaş Çinli üreticilerden geldiği için pantolona “chino” adını verdiler.

Savaştan dönen askerler, bugün hala popüler olan bu ince, hafif pantolon stilini ABD’ye geri getirdiler!

İlginç bir şekilde, chino birçok okul ve askeri üniforma için popüler bir pantolon stili olmaya devam ediyor. Bunları aynı zamanda iş amaçlı gündelik görünümün bir parçası veya şık ve gündelik bir görünüm için güzel bir tişört için mükemmel bir eşleştirme olarak bulacaksınız.

Bu popüler pantolonlarla kombinlediğiniz gömleğe, blazer cekete ve ayakkabılara bağlı olarak chino pantolonu resmi etkinliklerde de giyebilirsiniz.

Haki Pantolon Nedir?

Chinos Vs Khakis2Hakiler her zaman tozlu açık kahverengi renkte gelir ve genellikle sağlam, ağır tipte bir pamuklu dimi içerir. Tipik olarak daha gevşek veya kıvrımlı bir kesimleri vardır ve cepleri ve pantolon manşetleri de olabilir. Haki pantolonları daha modern bir kesimde kesinlikle bulabilseniz de, bu pantolonlar geleneksel olarak bir işçinin ağır hizmet tipi görünümüne sahiptir.

“Haki” terimi basitçe pantolonun rengi anlamına gelir. Yabani otlara inmek istiyorsanız, haki rengi, hafif sarı bir tonla açık kahverengidir, ten renginin düz açık kahverengisinden veya bejin soluk, kremsi kahverengisinden biraz farklı bir tondur.

Yine de bu kafa karıştırıcı olabilir, çünkü birçok marka ve üretici aynı zamanda bir tür daha sağlam görünümlü chino için bir isim olarak “haki” kullanır! Teknik olarak haki pantolonlar toz renkli chino pantolonlardır. Bununla birlikte, tüm pratik amaçlar için, hakiler bugün kendi benzersiz pantolon stilleri haline geldi.

Peki, bu tür pantolonlar nereden geldi? Chino gibi, haki pantolon da Batı dünyasında başka bir savaş nedeniyle popüler oldu, bu savaş İngiliz ordusu tarafından şimdi Pakistan’da yapıldı.

1800’lerin ortalarında, birkaç yenilikçi İngiliz subayı, askerlerine yine İngiltere’den Hindistan’a sevk edilmesi gereken İngiliz ordusu üniformasının geleneksel, bunaltıcı derecede sıcak yününü giydirmenin aptalca olduğunu fark etti!

Ağır yün pantolonları sağlam pamuklu dimi ile değiştirdiler ve bu kumaşı yerel olarak kahve, köri ve tütün suyuyla boyadılar. Bu, manzaranın renkleriyle karışan ve daha iyi kamuflaj sağlayan bir üniforma yarattı.

“Haki” kelimesi aslında Urdu dilinden gelmektedir. Toz rengi veya kir rengi anlamına gelir.

1900’e gelindiğinde, pamuklu dimi haki renkli üniforma pantolonları, İngiliz ordusu üniformasının resmi bir parçası haline geldi. Chino gibi, bu tür pantolonlar da geri dönen askerler bu rahat, sağlam pantolonlarla eve geldiğinde hızla popüler moda alanına girdi!

Günümüz moda dünyasında hakiler genellikle chino pantolonlardan daha sağlam bir görünüme sahiptir. Genellikle daha ağır pamuklu dimi içerirler ve pilili bir önü, cepleri ve klasik chino pantolonlardan daha gevşek bir paçaları olabilir.

Bu nedenle hakiler, gündelik iş veya resmi giyim için her zaman harika görünmüyor. Bunun yerine, onları kot pantolon gibi düşünün; onları şehirde veya yürüyüşte güzel bir gömlek veya süveterle eşleştirebilirsiniz, ancak muhtemelen ofise giyemezsiniz. (Bunun istisnası, bu makalenin ilerleyen kısımlarında göreceğiniz gibi, “khaki chino” denen bir şeydir!)

Chino ve Khaki Arasındaki Fark Nedir?

Chino vs khaki3

Chino ve khaki arasındaki temel fark, chino’un daha hafif kumaş kullanma eğiliminde olması ve daha sivri bir tasarıma sahip olması, khaki’lerin ise daha ağır pamuklu dimi kullanması ve daha hacimli bir kesime sahip olmasıdır.

Bu genel eğilimde, her bir chino veya haki pantolonun markasına veya üretimine bağlı olarak farklılıklar bulabilirsiniz, ancak bu karşılaştırma size iki tür pantolon arasındaki tipik farklar hakkında iyi bir fikir verecektir.

Tasarla / Kes

Chino tipik olarak konik bir kesime sahiptir, yani pantolon paçası ayak bileğine doğru daralır. Khaki genellikle ayak bileğine doğru daralmayan daha gevşek, düz bir bacağa sahiptir. Bazı haki pantolonların geniş cepleri veya paçalarının alt kısmında bir manşetleri de olabilir.

Tarzlar zamanla değişir, ancak günümüzün modasında, daralan kesim daha zarif ve daha moda görünme eğilimindedir. Bu, chinoların daha şık ve modaya uygun görünmesini sağlarken, daha iri hakiler genellikle yürüyüş veya bahçe işi gibi daha zorlu işleri içeren görevlere gönderilir. Örneğin, Carhartt bir dizi dayanıklı, sert haki iş giysisi satıyor.

Malzeme

Chino vs khaki4Hem chino hem de khakiler geleneksel olarak pamuklu dimi adı verilen bir malzeme kullanır, ancak chino tipik olarak hafif, süper nefes alabilen dimi içerir ve khakiler daha ağır bir kumaşa sahiptir.

Bu günlerde, en azından bir miktar sentetik kumaş içeren karışımlı bir kumaş kullanan her iki pantolon tipini de bulmanız daha olasıdır. Sentetik malzemeler, pamuğun güzel esnekliğinden ve nefes alabilirliğinden yoksundur, ancak üretim maliyetleri çok daha düşüktür. Pantolonunuzda gerçek pamuklu twill istiyorsanız, satın almadan önce ürün açıklamasını okuduğunuzdan emin olun!

Pamuklu dimi, dimi dokuma deseni kullanılarak yapılan basit bir pamuklu kumaştır. Bu tür bir örgü, iplik modelinde tekrar eden diyagonal nervürler oluşturmak için bir ofset iplik yapısı kullanır. Gabardin ve denim gibi malzemeler de yaygın olarak dimi dokuma kullanır.

Kumaş Ağırlığı

Haki pantolonlar genellikle daha ağır, dayanıklı bir pamuklu dimi kullanırken, chino pantolonlar daha hafif bir versiyon kullanır. Bu özellik, markaya ve üreticiye bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir, bu nedenle, kalınlığını ve dayanıklılığını kendiniz test etmek için kumaşın bir kısmını parmaklarınızın arasına sürmek isteyebilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, üreticiler malzemenin daha ağır bir versiyonunu yapmak için daha kalın, daha ağır lifler kullanırlar. Bu tür bir kumaş hala bir dimi dokumanın karakteristik diyagonal ipliklerine sahiptir, ancak daha yazlık, hafif pamuklu dimi türünden daha kalındır ve daha ağırdır.

Dikiş

Chino vs khaki5Khaki’ler genellikle tıpkı kot pantolonlar gibi dış dikişlere sahipken, chino’ta neredeyse hiçbir zaman dış dikiş yoktur.

Hakiler üzerindeki üst dikişler, onlara güzel ve sağlam dikişler sağlar ve daha kalın kumaşın ihtiyaç duyduğu yerde düz durmasına yardımcı olur.

Pek çok kot, üst dikişi dekoratif amaçlarla olduğu kadar aynı nedenlerle kullanır.

Chino ise tipik olarak sadece iç dikişlere sahip olarak şık çizgilerini korur. Daha hafif kumaşın doğru şekilde asılması için herhangi bir yardıma ihtiyacı yoktur, bu nedenle üstten dikiş genellikle gerekli değildir.

Renkler

Khaki’ler her zaman haki rengindedir ve chino’lar çeşitli renklerde olabilir. Tabii ki, bu iki pantolon stilini karşılaştırırken birçok karışıklığın geldiği haki renkli chino pantolonları da bulabilirsiniz!

Bununla birlikte, popüler tozlu haki tonunun yanı sıra genellikle lacivert, gri veya kahverengi çinolar da bulursunuz.

Kullanımlar

Genel olarak chino pantolonlar klasik elbise pantolonlarına rahat, şık bir alternatif sunuyor. Bir iş ortamında iyi çalışırlar ve hatta bazı durumlarda resmi kıyafet olarak bile hizmet edebilirler.

Hakiler genellikle kot pantolon giyerken kendinizi rahat hissedeceğiniz her durumda iyi gider. İşe giderken kot pantolon giyebiliyorsanız, ofiste hoş bir süveter ve haki pantolon kombini yapmaktan kurtulabilirsiniz! Bununla birlikte, çoğu zaman hakiler daha sağlam ortamlarda daha iyi dururken, chino en iyi iş amaçlı gündelik veya resmi ortamlarda görünür.

Fiyat

Chino ve khaki, markaya bağlı olarak çok farklı fiyatlara sahiptir. Bununla birlikte, birçok üst düzey marka chino satıyor, bu da bu türlerin genellikle Aberchrombie veya Target marka haki pantolonlardan çok daha pahalıya mal olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, muhtemelen chinoların hakilerden daha pahalı olduğu genellemesini yapabilirsiniz.

Öte yandan, gerçekten iyi dayanıklı haki pantolonlar, sıradan bir chino pantolondan daha pahalıya mal olabilir, bu yüzden bu kesin bir kural değildir!

Khaki ve Chino Aynı mı?

Bildiğiniz gibi hakiler ve chinolar tipik olarak farklı tarzlara sahiptir. Chino genellikle daha şık, daha modaya uygun bir şekilde sivrilen bir stile sahipken, hakiler daha sağlam bir kumaşa ve düz paçalı bir kesime sahiptir.

Bu genel farklılığa rağmen, bazı üreticiler “haki” ve “chino” terimlerini birbirinin yerine kullanır, bu nedenle istediğiniz pantolon tipini aldığınızdan emin olmak için ürün açıklamasını dikkatlice okumak her zaman iyi bir fikirdir!

Bir çift chino bulmanıza yardımcı olacak daha hafif bir kumaş arayabileceğinizi ve dış dikişin bulunmadığını unutmayın. Bir haki çifti bulmak için daha geniş bir bacak ve dış dikiş arayın.

Hakiler mi Chinolar mı Daha Resmi?

Genel bir kural olarak, chino pantolonlar haki pantolonlardan daha şık ve daha resmi görünür. Çoğu chino pantolonun konik kesimi, bu tür pantolonların daha şık görünmesini sağlar ve tipik olarak kullanılan hafif kumaş da bu pantolonlara daha şık, daha şık bir görünüm verir.

Hakiler genellikle sert bir kumaşa ve onları resmi olmaktan çok sağlam gösteren dış dikişlere sahiptir. Bu nedenle, daha lüks etkinliklerde chino giyebilirsiniz, haki pantolonlar ise gündelik iş ofislerinin kıyafet kurallarına uymayabilir.

Bununla birlikte, kıyafetinizin formalitesi de büyük ölçüde pantolonunuzla ne eşleştirdiğinize bağlıdır. Haki pantolonlarla güzel bir süveter giyerek oldukça profesyonel görünebilir veya chino pantolonlarla bir tişört giyerek oldukça rahat görünebilirsiniz. Ayakkabılar da büyük bir fark yaratır – haki ayakkabılarla topuklu sandaletler veya makosen ayakkabılar giyerseniz, onları çok şık giydirirsiniz!

Haki & Chino

Khaki ve chino bugün genellikle iki farklı pantolon stilini ifade ederken, “haki” aynı zamanda belirli bir kahverengi tonu anlamına da gelebilir. Bu durumda “khaki chino” veya haki renginde chino bulabilirsiniz.

Haki renkli chino pantolonlar en popüler stillerden biri olmaya devam ediyor. Açık, hafif sarı ten rengi, birçok koyu renkli blazer ile iyi bir şekilde eşleşir ve onu iş kıyafetleri için popüler bir seçim haline getirir. Ancak çoğu zaman sadece “chino” olarak adlandırılan bu pantolonları görmeye devam edeceksiniz.

Haki pantolon ise her zaman haki renginde olacak.

chinolar

Chino vs Kot

Chino pantolonlar ve kot pantolonlar, erkekler ve kadınlar için popüler pantolon türleridir, ancak benzerlik burada sona erer. Jeans, beyaz iplikler üzerine mavi iplikler ören bir pamuk türü olan kottan yapılırken, chino hafif pamuklu dimi kullanır. Artı, kot pantolonlar tipik olarak gayri resmi görünürken, chino pantolonlar daha çok bir elbise pantolonu görünümüne sahiptir.

Amerika’da kot pantolonlar, her yaş ve cinsiyet için en popüler pantolon türünün onurunu iddia ediyor. Chino birçok dolapta asılı kalır, ancak neredeyse herkesin birden fazla kot pantolonu vardır!

Öte yandan, streç kot pantolonlar bile daha kalın bir kumaşa sahip olma eğilimindedir ve bu da sıcak havalarda çok ağır gelebilir. Chino, yazın bile serin ve nefes alabilen hafif pamuklu bir fitilli kumaş kullanır.

Chino vs Elbise Pantolon vs Pantolon vs Slacks

Teknik olarak, chino bir tür elbise pantolonu veya pantolondur, ancak pantolon değildir. Şimdi, tüm bunlar moda terimlerinin genel kullanımını çözümlemeye giriyor ve bazı markalar terimleri diğerlerinden farklı şekilde kullanabiliyor. Bununla birlikte, birçok şirket chino’yu elbise pantolonu olarak pazarlamaktadır.

Pantolonlar genellikle özel dikim görünümü, kemer köprüleri ve düğmeli resmi elbise pantolonlarını ifade eder. Bu terim hem erkek hem de kadın giyimi için geçerli olacaktır. Chino teknik olarak bu kategoriye girebilir, ancak yalnızca pamuklu dimi pantolonlar chino olarak sınıflandırılabilir.

Bol pantolonlar, aksine, genellikle daha bol bir elbise pantolonu tarzı anlamına gelir. Bu nedenle, haki renkli pantolonlar bulabilseniz de, chino pantolonları mutlaka bir tür pantolon olarak sınıflandırmazsınız.

Chino Nasıl Giyilir?

Chino vs khaki6

Hem erkekler hem de kadınlar güzel bir chino pantolonla oldukça şık görünebilir, özellikle de bu pantolonları doğru şekilde giydiğinizden emin olmak için birkaç moda ipucunu takip ederseniz!

Erkekler için:

 • Chino, kalçaların etrafında herhangi bir toplanma olmaksızın orta yükseklikte rahat bir şekilde oturmalıdır.
 • Kışın ise chino’ları bot veya elbise ayakkabılarıyla kombinleyebilir ve kelepçesiz bırakabilirsiniz. Etek ucu ayakkabınızın üst kısmına temas etmelidir.
 • Yaz aylarında şık bir görünüm için etek ucuna kelepçe takabilirsiniz. Bu kelepçeli görünümle düşük spor ayakkabı veya makosen ayakkabı deneyin!
 • Çoğu chino’nun konik bir bacağı ve oldukça sıkı bir oturması vardır. Bununla birlikte, vücut tipinize daha iyi uyması için uyluklarda ve diğer bölgelerde daha fazla alan sunan atletik bir yapı kesimi satan markalar bulabilirsiniz.
 • Rahat bir görünüm için chino pantolonunuzla güzel bir tişört giyin. Daha resmi bir görünüm için, bir düğmeyle yanlış gidemezsin! Ofis veya resmi bir etkinlik için, düğmenizi içeri sokar ve koyu renkli bir blazer ceket ile kombinleyebilirsiniz.

Kadınlar için:

 • Chino’larınız tam oturmalı ama kalçalarınızın etrafında kırışacak kadar sıkı olmamalıdır.
 • Bir çift chino ile birçok farklı zarif iş gündelik veya yarı resmi kıyafet yaratabilirsiniz! Balıkçı yaka ve topuklu ayakkabılarınızı en sevdiğiniz chino ile eşleştirmeyi deneyin. Bir blazer ceket, şık bir kaban veya ipek bir bluz da ekleyerek güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.
 • Daha rahat bir görünüm için chino pantolonunuzla ipeksi bir tişört veya ekoseli bir flanel gömlek eşleştirmeyi deneyin.
 • Giymek istediğiniz ayakkabı türünün, paçalarınızın ne kadar uzun veya kısa olmasını istediğinizi belirleyeceğini unutmayın. Chino’un konik paçaları topuklu ayakkabılarla harika görünüyor!

Khakiler Nasıl Giyilir?

Chino vs khaki7

Hakiler, kadın ve erkeklere her türlü aktivite için kot pantolon giymeye rahat ve dayanıklı bir alternatif sunar. Hakiler için bu moda ipuçlarına göz atın!

Erkekler için:

 • Khaki pantolonlar genellikle daha rahat bir hareket aralığı sağlayan daha gevşek bir kesime sahiptir. Bu onları rahat ama çok daha az resmi yapar. Yine de çok bol görünen bir çift almadığınızdan emin olun, yoksa kendinizi gündelik yerine gösterişsiz bulabilirsiniz!
 • Hakiler çizgili tişörtler, gündelik kazaklar, pololar ve hatta sweatshirt’lerle iyi uyum sağlar. Üstelik jean pantolonlarla yapamadığınız denim düğmeliyi haki pantolonlarla da giyebilirsiniz!
 • Bu daha sağlam pantolonlar, kamp yapmak, yürüyüş yapmak veya bahçe işi yapmak gibi aksiyona dayalı aktiviteler için harika olur. Daha sert fitilli kumaş, siz dışarıdayken kolayca yırtılmaz veya yırtılmaz.
 • Güzel bir deri kemer, genellikle bir haki pantolonla birlikte giydiğiniz herhangi bir kıyafetle iyi gider.

Kadınlar için:

 • Haki pantolonlar, chino pantolonlara göre daha bol, biraz daha şehirli bir görünüm sunar. Topuklu çizme ve deri ceketi haki pantolonlarınızla kombinleyerek kolayca sokak stili yaratabilirsiniz.
 • Pastel renkli t-shirtleri bu pantolonlarla giyerek daha bol, daha casual bir görünüm yaratabilirsiniz.
 • Elbette bir sweatshirt ve spor ayakkabı ile de süper rahat olabilirsiniz!
 • Dışarıdaysanız, hakilerinizin nötr kahverengisini dengelemek için parlak renkli bir üst eşleştirmeyi düşünün.

Khaki ve Chino’un Popüler Modelleri

Çoğu giyim mağazasında hem chino hem de khaki’leri bulabilirsiniz, hem rahat hem de üst düzey markalar çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunar. Erkekler ve kadınlar için mevcut olan geniş pantolon seçenekleri hakkında fikir edinmek için bu ürünlere göz atın!

Dar Kesim Kırışmaz Önü Düz Chino Pantolon

Chino vs khaki8Erkekler için bu rahat, dar kesim chino pantolonlar , standart haki ten renginden koyu kahverengi, lacivert ve siyaha kadar değişen 13 farklı renkte sunulur.

Pantolon düğmeli ve yan ceplidir. %60 pamuk ve 40$ polyester karışımı bu pantolonu hem nefes alabilir hem de kırışmaz hale getirir.

Bu pantolonu ofise ya da arka bahçedeki barbeküye rahatça giyebilirsin! Günlük, konik bacaklar, büzülme hissi olmadan şık görünür.

Kadın Kırpılmış Kız Arkadaşı Chino

Chino vs khaki9Kadınlar için bu orta yükseklikte chino pantolonun bir düğmesi vardır ve kalçaları rahat bir şekilde sarar. Bu pantolonları casual bir görünüm için spor ayakkabılarla, kombinlemek için ise babetlerle kombinleyebilirsiniz!

Bu kısa pantolon %97 pamuk ve %3 spandeks içerir ve esnek, rahat bir pamuklu fitilli stil oluşturur.

Dört temel tondan birini seçebilirsiniz. Bu nötr renkler, ofis için pastel bir üst veya hatta parlak renkli bir bluz ile iyi eşleşecek!

Carhartt Kadın Slim Fit Crawford Çift Ön Pantolon

Chino vs khaki10Hala şık görünen sağlam, sağlam bir haki çifti mi arıyorsunuz? Carhatt’tan bu haki kadın eşofmanına bir bakın ! Bu pantolonun dekoratif dış dikişleri, cepleri ve düğme kapaması vardır.

Çoğu kadın pantolonunda olduğu gibi, pamuklu dimi de daha rahat oturması için küçük bir spandeks yüzdesi içerir.

Orta yükseklikteki bel ve düz kesimli bacaklar da size iyi bir hareket alanı sunar.

Carhartt Erkek Rugged Flex Rigby Tulum Pantolon

Chino vs khaki11Sert, uzun ömürlü hakiler arıyorsanız, Carhartt ile doğru yoldasın

Bu sağlam erkek pantolonunun düz kesimi, dış dikişli sağlam dikişleri ve yoğun iş günü için güçlendirilmiş cepleri vardır.

Bu pantolonlar bele rahatça oturur ve gevşek, düz bacakları ayakkabılarınızın veya botlarınızın üst kısmında kırılmalıdır.

Sonuç

Hem hakiler hem de chinolar rahattır, erkekler ve kadınlar için popüler pantolon türleridir. İki pantolon stili arasındaki en büyük fark, chino pantolonların tipik olarak daha dar bir kesime sahip olması ve daha resmi görünmesi, haki pantolonların ise daha geniş bir paça, daha gevşek bir kalıp ve daha rahat bir görünüme sahip olabilmesidir. Her iki pantolon türü de geleneksel olarak pamuklu dimi kumaş içerir.

Hem çinolar hem de hakiler, 20. yüzyılın başlarında ana akım haline gelen askeri üniformanın bir parçası olarak ortaya çıktı. Bugün, chino pantolonlar genellikle iş için gündelik ofis giyimi olarak hizmet ediyor ve haki pantolonlar, kot pantolonlara sağlam bir alternatif sunuyor.


Kaynak: https://silverbobbin.com/chinos-vs-khakis/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir