KALENDER MAKİNESİ ÖZELLİKLERİ

kalender makinesi
Tarafından | 24 Haziran 2021

Blanketli kalendar makinesi tekstil sektöründe oldukça sık kullanılan bir makinedir. Bu kapsamda Blanketli kalender makinesi tekstil sektöründe kumaşların parlaklığını ve çekmesini önlemek için kullanılmaktadır. Bu sayede kullanıcıların satın almış olduğu kumaşlar ilk kullanımda ki gibi tam verimli kullanım sağlar. Bununla birlikte kalender makinesi kendi içinde birçok çeşide ayrılmaktadır.

Kendi içinde ayrılan bu kalender makineleri birçok farklı faktörde kullanım sağlıyor. Bu sayede farklı yapıda ki kumaşlar müşterilere çok daha kaliteli bir şekilde ulaşmaktadır. Bununla birlikte blanketli kalender makinesi özel olarak sadece kıyafet kumaşlarında kullanılmamaktadır. Blanket kalender makinesinin yoğun kullanım alanı olan ev tekstili de dahil olmaktadır. Ev tekstili olarak nevresim takımlarında kullanılması ile müşterilere çok daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

Blanketli Kalender Makinesi Nedir?

Blanketli kalendar makinesi kumaşlara 160 derece ısı verilerek kumaşların parlak olmasını sağlar. Bunun yanı sıra kumaşların çok daha dökümlü durmasını da olanak sağlıyor. Aynı zamanda blanketli kalender makinesi özel geliştirilmiş kauçuk ayarı ile farklı kumaş türleri içinde kullanılıyor. Bu sayede normal kalender tipine uygun olmayan kumaş cinslerinde çok verimli bir sonuç almak mümkündür.

Bununla birlikte tekstil sektöründe farklı çeşitte bulunan kalender makinesi birçok kumaş üzerinde farklı etki yaratmaktadır. Bu nedenle kumaş üretimi yapılırken ve kumaş forma sokulurken oldukça önemli bir makinedir. Çünkü blanketli kalender makinesinin kauçuk blanket özelliği sayesinden kumaş çeşitliliği sunması makineyi farklılaştırıyor. Bu nedenle pek çok kumaş türünde istenilen kumaş cinsi elde edilmektedir.

kalender makinesi

Blanketli Kalender Makinesi Özellikleri

Blanketli kalender makinesi tekstil sektöründe birçok işlevi yerine getirilmesi ile oldukça göz dolduruyor. Aynı zamanda blanketli kalender makinesi çoklu özellik sunması ile farklı kumaş tiplerini sağlamaktadır. Kalender makinesinın kategorisinde olup çok daha işlevsel çalışan blanketli kalender makinesinin ayırıcı birçok özelliği vardır.

Kalender makinesinde özel olarak sunulan kauçuk uçlu blanket sayesinde de farklı kumaş türlerine olanak sağlıyor. Bu kapsamda blanketli kalender makinesinin özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Otomatik kontrollü dikiş sistemi
  • Metal dedektörü ile metallerin algılanması,
  • Kızgın yağ ve kız buharlı ısıtma sistemi,
  • Kenar tutucu sistem,
  • Sancır sistemi,
  • Kauçuk efekt sistemi,
  • Statik elektrik alıcı sağlayan sistem

Blanketli kalender makinesinin bu özellikleri sayesinde kumaşlar istenilen formda elde edilir. Bu sayede farklı çeşitte ki kumaşlar oldukça parlak ve dökümlü bir hal kazanır. Bununla birlikte kıyafette gömlek, dış giyim ve pantolon gibi ana giyim ürünlerinde bu makine kullanılır. Aynı zamanda kauçuk blanketli özelliği kalender makinesinde uygun olan kumaşta kullanılır.

Bunun yanı sıra ev tekstilinde de parlak ve yumuşak dokular blanketli kalender makinesi ile sağlanır. Bu sayede nevresimler de doku olarak elde edilen yumuşak ve dökümlü his kalıcı hale gelir. Bununla birlikte ev tekstiline ek olarak perde, tül ve döşemelerde de bu makine kullanılır. Böylelikle perde ve tüller devamlı yıkanmaya maruz kalsa dahi kumaş cinsi olarak uzun ömürlü olur. Blanketli kalender makinesi sunmuş olduğu bu özellikleri ile diğer kalender makinelerinde ayrılmaktadır. Bu nedenle de tekstil sektöründe en sık kullanılan makine haline gelmiştir.

kalender makinesi

Blanketli Kalender Makinesi İmalat Süresi

Blanketli kalender makinesi tekstil sektöründe vazgeçilmez makinelerinden biridir. Bununla birlikte blanketli kalender makinesi gelişen teknoloji ile yenilenen bir makine olmaktadır. Bu nedenle tekstil sektöründe bu makineye ihtiyacı olan kişilerin isteklerine göre de üretimi sağlanır. Bununla birlikte oldukça özellikli sunulan blanketli kalender makinesinin imalat süresi 150 iş günüdür.

Aynı zamanda imalat süresinde birçok etmende önemli olmaktadır. Yurtdışı kullanımda hazır olması ve orijinal parçalarının bulunmasına yönelik bir imalat süreci olmaktadır. Bu nedenle kullanıma uygun hale gelene kadar pek çok testten geçmektedir. Bununla birlikte blanketli kalender makinesi blanket kısmının kauçuk olmasıyla birlikte pek çok kumaş istenilen cinse giriyor. Bu sayede de bu özelliklere sahip olan bu makinenin alınmasıyla birlikte dikkat edilmesi gereken bir seçenek vardır. Bu seçenek yedek parçalarının ilk 1 yıl gerekli olmasıdır. Bu nedenle blanketli kalender makinesinin alımında yedek parçalarının temin edilmesi önemlidir.

kalender makinesi

Blanketli Kalender Makinesi Fiyatları

Blanketli kalender makinesi, kauçuk blanketli sistemi sayesinde kumaşta istenilen forma rahatlıkla verilir. Bu nedenle diğer kalender makinelerinden bu özelliği ile ayrılan blanketli kalender makinesi oldukça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kumaşlarda parlak ve dökümlü form vermesi ile birçok özellik barındırıyor.

Dış giyim ve gömlek kumaşları olmak üzere, ev tekstili kumaşlarında ilk sırada kullanılan makinelerindendir. Durum böyle olunca da blanketli kalender makinesinin fiyatları da yüksek olarak seyreder. Aynı zamanda bu makineyi hiç kullanılmamış almak yerine ikinci el olarak da tercih edebilirsiniz. Bu kapsamda blanketli kalender makinesinin fiyat ortalaması para cinsine göre de değişiklik göstermektedir.

Tekstil sektöründe kullanımı oldukça önemli olan bu makineler Türk Lirası ve Dolar bazında satıştadır. Bununla birlikte kumaşların cinsinde önemli bir etkeni olan blanketli kalender makinesinde özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu kapsamda blanketli kalender makinesi alınması durumda birçok etmen baz alınarak alınması doğru olacaktır.

Kaynak: https://polteks.com/polteks-makina/tr/blanketli-kalender-makinasi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir