LAZER İLE KESİME UYGUN KUMAŞLAR

lazer kumas kesim otomati
Tarafından | 30 Mart 2021

Lazer kesim bir tür termal ayırma sürecidir. Lazer ışını malzemenin yüzeyine vurmakta ve o kadar güçlü ısıtmaktadır ki malzeme erimekte ya da tamamen buharlaşmaktadır. Lazer ışını bir noktada tamamen malzemeye işlediğinde gerçek kesim süreci başlar. Lazer sistemi seçilen geometriyi izler ve süreçte malzemeyi ayırır. Uygulamaya bağlı olarak süreç gazlarının kullanımı sonuçları olumlu şekilde etkileyebilir.

Keçe kazımak için ya da polyesterden abartılı şekiller kesmek için kullanmak isteyin, lazer size inanılmaz tasarım olanakları sunar. Sentetik maddeler işleme esnasında çok iyi tepki verir. Lazer ışını, polyesterde kesim kenarlarını kaynaştırarak yıpranmayı önler.

Lazer İşleme Uygun Tekstil Çeşitleri

Lazer Kesim Uygulaması

Tekstil işlemede lazer, hassasiyeti ve esnekliği ile idealdir. Lazer ışını, keserken malzemeyi eritir. Sonuçlarda temiz, tam kapanmış kenarlar ortaya çıkar. Lazer kazıma somut bir etki yaratır. Bu yol ile son ürüne özel bir bitiş verilebilir.

Bütün malzemeler eşit şekilde lazerle işlemeye uygun mudur?

Sentetik kumaşlar işleme çok iyi tepki vermektedir. Genelde polyester gibi plastikler içerirler. Lazer ışını kontrollü bir şekilde polyesteri eritir ve fibersiz, kapalı kenarlar sağlar. Pamuk ve keten gibi organik kumaşlarda, ahşap işlemeye benzer şekilde, kahverengimsi kesim kenarları elde edilir. Bu efekt, doğru lens ve lazer parametrelerin seçilmesi ve basınçlı havanın kullanılması ile kısmen telafi edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir