PRENOX (PANOX) KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

preox kumas isiya dayanikli
Tarafından | 20 Aralık 2021

Oksitlenmiş Poliakrilonitril Elyaf

Panox olarak da bilinen Preox, farklı sektörlere uygulanan birçok özelliğe sahip alev geciktirici bir malzeme olan oksitlenmiş poliakrilonitril elyaftır (PAN). Preox’un sahip olduğu harika özellikler, yanmaması, erimemesi, damlamaması ve kalitesi ile öne çıkmasıdır. Tekstil endüstrisinde yanmayan tekstil elyafları olarak uluslararası kabul görmüş bir standarttır.


Preox yangına ve ısıya karşı etkili bir koruma olarak birçok farklı alanda kullanılabilir. Giren oksitlenmiş elyafların PAN  son derece çok yönlü ve ekonomik üretmek için farklı tekstil prosesleri geniş bir yelpazede kolayca kullanılabilir, yanmaz ve yalıtım malzemesi, yüksek performanslı kumaştır.

Günümüzde günlük hayatımızda daha fazla korunmaya ihtiyaç duyuyoruz, örneğin trenle seyahat ediyorsak, koltuklar alev geciktirici olmalı, alevin yayılmasını önlemek için koltuğun sahip olduğu döşemenin dolgusu veya iç astarı Preox elyaflarından yapılmıştır.

Öte yandan, bir yangın durumunda, her zaman yanımızda bir söndürücü bulunmaz, yangın bağlantılarıyla mücadele etmek ve yangın tahliye sürecinde olası yanıkları önlemek için kullanılan preox’tan yapılmış alev geciktirici yangın battaniyelerine ihtiyacımız vardır.

preox hortum

Prenox Ürünler; Basınçlı kaplar, buhar kazanları, fırınlar, sızdırmaz kapılar ve ambar kapaklarının işlenmemiş yüzeyleri arasındaki rögar ve el deliği contalarıdır. Preox contalar, aramidli, pirinç tellerle güçlendirilmiş ve her iki tarafı sentetik kauçuk kaplı, önceden oksitlenmiş selüloz elyaf kumaştan yapılmıştır. İşlevi, kapıları, kapakları veya plakaları basınçlı sıvılarla yalıtmaktır. Giysi el yapımıdır ve farklı şekillerde kesitlerde kapalı eklemler oluşturmak için doku katman katman katlanarak yapılır. Genellikle oval veya yuvarlak yapılır, ancak el yapımı bir ürün olduğu için plakalara montaj için delikli çerçeve, kare veya dikdörtgen şeklinde üretilebilir.

Preox Aramid Kumaş Nedir?

Preox elyaf ve aramid elyafın hibrit ipliğinden yapılır. Preox kumaş, yüksek mukavemet, aşınma direnci ve mükemmel alev geciktirici özelliklerini taşır. Preox aramid kumaş, alev geciktirici örtüler, güvenlik bezi, yangın battaniyesi vb. için kullanılan mükemmel bir malzemedir. Preox kumaş, silikon, PU, ​​alüminyum folyo ile kaplanabilir.

aramid kumas 1

Aramid lifinden yapılmış kumaş

Prenox Kumaş Özellikleri

 • Yüksek mukavemet ve dayanıklılık
 • Yüksek sıcaklık dayanımı ve iyi alev geciktirici
 • Hafif ve esnek
 • Sağlıklı malzeme ve cilt dostu

Uygulama Alanları

 • Emniyet kapakları; Yangın battaniyesi; Ateş bezi; Yüksek sıcaklık yalıtım örtüleri

Ürün performansı

 1. Mükemmel ısı direnci ve termal direnç: Yüksek sıcaklıkta (350°C) uzun süre kullanılabilir. Açık alev altında yakmak zordur ve alevden çıkarsa uzamaz.
 2. Mükemmel kimyasal direnç: Çeşitli asitlere, alkalilere ve çözücülere karşı direnç, daha şiddetli aşındırıcı ortamlarda kullanılabilir.
 3. Mükemmel ısı yalıtım performansı: düşük ısı iletkenliği, iyi ısı yalıtım etkisi.
 4. Ana indeks alev geciktirici performans: oksijen indeksi 40%.

Geniş Uygulama Alanları

 1. Mükemmel yangın performansı, asit direnci, alkali direnci, yıkama direnci, toksik olmayan, asbestsiz, insan vücuduna zarar vermeyen, daha az duman ve diğer özellikleri ile. Yangınla mücadele, çelik yapımı, gemi yapımı, tekstil, havacılık, askeri ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
 2. Kumaş, havacılık, mekanik ve elektrik, inşaat, araba koltukları, spor malzemeleri ve ulusal ekonominin diğer yönleri için uygun iyi mekanik özelliklere, mükemmel alev geciktiriciye, ısı direncine, radyasyon direncine ve dayanıklılığa sahiptir.
güç tutuşurluk apresi ürünler

Güç tutuşurluk apresi yapılmış tekstiller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir