VİLOFT İPLİK TEKNOLOJİSİ

Viloft fibre
Tarafından | 29 Eylül 2018

viloftViloft elyafı modifiye viskon olarak bilinmekte olup özellikle polyester gibi elyaflarla karışım halinde kullanıldığında iplik içerisinde hava boşlukları oluşturduğu için kumaşların termal özelliklerini iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Karışımda viloft oranının artmasıyla patlama mukavemetinin düştüğü görülürken boncuklanma için viloft oranının artmasının anlamlı bir etkisinin olmadığı görülmüştür. Ayrıca 1×1 ribana kumaşların süprem kumaşlara göre boncuklanmaya daha dayanıklı olduğu bulunmuştur.

Viloft Hakkında Bilgiler

Üründeki liflerin selülozik ya da sentetik esaslı olması, enine ve boyuna kesit yapısı, bu liflerden üretilen giysilerin konfor özelliklerini doğrudan etkiliyor. Kelheim tarafından üretilen Viloft, kesit yapısından dolayı iplik üretimi sırasında lifler arasında hava boşlukları oluşmasına imkan veriyor. Kesitli yapı, ayrıca tekstil ürününün termal özellik kazanmasını sağlıyor.

Termal özelliği nedeniyle Viloft’lu ipliğin kullanıldığı tekstil ürünlerinin hızlı kuruduğunu ve nefes alabilir yapısı bulunduğunu ifade eden Seyok, “Viloft, tekstil ürünlerinde daha çok pamuk, polyester, polyamid, Tencel gibi liflerle yüzde 50 karışımlı olarak kullanılıyor.

viloft karisim elyaf

Viloft karışımlı iplikler lifler arasında daha büyük boşluklar oluşturur ve nefes almasını sağlar

Yeni bir konfor boyutu

Viloft elyaf yapısı ile ipliğin içinde daha fazla boş alanlar yaratır, bu sayede yumuşak ve kuru bir tuşe meydana gelir. Mükemmel nem transferi ile kumaşlarda yüksek nefes alabilirlik oluşur.  Giysilerde rahatlık için viloft teknolojisi denemelisiniz.

Sıradışı Performans

Konfor sadece kullanıcının kendi hissi değildir, konfor aynı zamanda ölçülebilir. Alman Hohenstein Tekstil Enstitüsü, OEKOTEX’in kurucu üyesi Dernek, bir dizi kumaş numunesini test etti. Uluslararası standartlara göre Viloft diğer malzemelere göre yüksek performans göstermiştir.

Viloft Özellikleri

  • VILOFT% 100 doğal kaynaklı yüksek teknoloji ürünü bir elyaftır, çeşitli tekstil ürünlerine özel özellikler ve işlevsellik kazandırır.
  • VILOFT, bir sonraki rahatlık ile çok hafif ve yumuşak giysilerin üretilmesini sağlar.
  • VILOFT ‘den üretilen kumaşların% 70’e kadar hava içerdiğini göstermiştir
  • Diğer kumaşlara göre daha açık ve daha hafiftir ve vücutta kayma akışkanlığına sahiptir.
  • Rahatlık ve kullanıcı konforu, sıkça giyilen “iyi hissettiren” giysiler yaratır
  • VILOFT, zararlı maddeler içermeyen doğal bir selülozik elyaftır ve sıkça giyilen giysiler için mükemmel bir seçim yapar.
  • Özel fiber kesiti, mükemmel ısı yalıtımı, hızlı nem aktarımı ve nefes alabilirlik için hava boşlukları oluşturur, bu da cildin yanında rahat bir mikro termal oluşturur.
  • VILOFT, nemi ciltten uzaklaştırır ve bakterilerin doğal yoldan büyümesini engeller.
  • Kolay bakım: VILOFT’den üretilen tekstil ürünleri makinede yıkanabilir
  • VILOFT lifleri% 100 doğal kökenlidir ve yenilenebilir malzemelerden üretilmiştir – ayrıca% 100 biyolojik olarak parçalanabilir ve doğal çevrimi tamamlarlar.
Viloft lifi mikroskop

%100 Viloft elyaf mikroskopta görünüsü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir