KADINLAR İÇİN BEDEN TABLOSU

kadin giyim olcu tablosu
Tarafından | 22 Şubat 2020

Burada önemli olan her durumda doğru kıyafetlerle en iyi şekilde giyindiğinizi hissetmenizdir. Bunun ön şartı, bedenlerin uyumlu olmasıdır. Kıyafet kalıbı rehberimiz ile her kıyafetin üzerinize oturacağını garanti ederiz.

Kadın modası: Kıyafet bedenini doğru şekilde belirlemek

Kadin beden tablosu e1581666005217

Bedeninizi böyle belirleyin

Vücut ölçümlerinizi alın ve hangi kıyafet bedeninin sizin için uygun olduğunu tabloya bakarak belirleyin.

1. Göğüs çevresi
Vücudun etrafından yatay olarak göğsün en yüksek bölgesinin üzerinden.

2. Bel/karın çevresi
Bel etrafında yatay olarak bağlanmadan.

3. Kalça çevresi
Kalçaların en yüksek bölgesinin yatay olarak çevresi.

Kıyafet bedeni
Göğüs çevresi (cm)
Bel çevresi (cm)
Kalça çevresi (cm)
32 (XS)
34
74-77
78-81
61-63
64-66
84-87
88-91
36 (S)
38
82-85
86-89
67-70
71-74
92-95
96-98
40 (M)
42
90-93
94-97
75-78
79-82
99-101
102-104
44 (L)
46
98-102
103-107
83-87
88-93
105-108
109-112
48 (XL)
50
108-113
114-119
94-99
100-106
113-116
117-121
52 (XXL)
54
120-125
126-131
107-112
113-119
122-126
127-132

Kadın bluzları; modanın her işi görenleri

Bluzlar kadın gardıroplarının temel üyesidir: Klasik ofis kıyafetinde ya da kutlama günlerinde, ama aynı zamanda serbest zamanlar için günlük görünümlerinde kadın bluzları gerçek klasiklerdir ve her şeyden önce çok yönlüdür. Sade ya da oyuncu, kurdele detaylı, bağcıklı ya da fırfırlı veya modaya uygun baskılı – güzel bluzlar çok yönlü olarak kombine edilebilir.

bluz yakalar modeller

Bluz yakaları hakkında her şey

Bluz yakalarıyla ilgili ilk kural şudur: Çok dar olmamalıdır ve buna bağlı olarak şu anki modaya uygun şekilde düğmeleri bağlıyken de sıkmamalıdır. Erkek gömleklerinden farklı olarak bluzlarda düğme şeritleri sol tarafta bulunur. Gömlek yakalı bluzların yaka kısmında dönen bir halka bulunur ve bu da erkek gömleklerindeki klasik Kent yakaları anımsatır. Tunik bluzlarda genellikle dekoratif büzgülü yuvarlak bir yaka bulunur; sıcak günler için idealdir. Bubi yaka, yuvarlak köşelidir, boyuna düz bir şekilde uzananır ve genellikle eğlenceli görünümler için kullanılır. Dik yakalar sert görünüşler için daha uygundur: Adından da anlaşılacağı gibi ayakta durur, katlanabilir bir yaka değildir.

Kaliteli malzemelerden kadın bluzleri

Kumaş, giyim amacını belirler. Tüm bluz kumaşları, giyim konforu için belirleyici olan ve duruma göre uygun olması gereken malzeme özelliklerine sahiptir. Örneğin ipek bir bluz, kutlamalar için uygundur. İpek ve satenden yapılan bluzlar, özel bir fırsat olduğunda ve buna göre giyinmek istediğinizde eteklere ve pantolonlara mükemmel bir parıltılı eklerler.

Dikkatleri üzerinize çekmek istediğinizde, transparan şifon ya da zarif dantel bluzlar seçmelisiniz. Bu sayede son derece feminen bir etki yaratırsınız. Büzgüler, inciler, pırıltılar ya da güncel olan takı aplikeleri gibi şık detaylarla modaya uygun vurgular yaparak stilinizi öne çıkarabilirsiniz.

Klasikten moderne kadın pantolonları

Günlük yaşamda kadın pantolonları neredeyse eteklerin yeri aldı; çünkü pratik bir kıyafet ararsanız pantolonu eksik etmemeniz gerekir. Rahat bir giyim hissi, olağanüstü hareket özgürlüğü ve farklı kesimleri ve formları ile pantolonlar her durum için uygun kıyafetlerdir.

kadin pantolonlari

Her vücut tipi için kadın pantolonları

Esnek kumaş pantolonlar, çok yönlü ve çoğunlukla rahat kıyafetler için bir temel oluşturur; özellikle düz kesimli pantolonlar her tür vücut tipi için uygundur. Pek çok gardıropta olan ve kalıcı olan klasik pantolonlardan biri de jean pantolonlardır; örneğin klasik bot kesim ya da skinny jean.

Tekstilbilgi’den pantolon rehberi

Mevcut pantolon çeşitliği günümüzde çok kapsamlı olduğundan, genel görünüşü kaybedebilir ve sonuç olarak sol ve sağ bacağı nereye koyacağınızı bilemez hâle gelebilirsiniz. Bu nedenle pantolon rehberimizi alfabetik sırayla dikkatle okuyun:

  • Bengal pantolon: Elastan sayesinde pantolon formunu korur ve mükemmel şekilde oturur. Kumaşın ismi ürünün yapımında kullanılan, Bengal’den gelen ipek ipliği ifade eder. Kumaş uzun süre formunu koruması gereken vücudu saran modeller için idealdir.
  • Boot cut: İsmi İngilizce’den gelir ve bot ile giyilen kesim anlamına gelir, yani pantolonun alt kısmı genişleyerek açılır ve bu sayede altına giyeceğiniz botlar için alan bulabilirsiniz. Alt bacak kısımlarının bol olması ve üst bacakları sarması nedeniyle kesim her zaman güzel bir figür oluşturur.
  • Boyfriend jean: Erkekler artık gardıroplarını kilitliyor; çünkü kadınlar şimdi pantolonlarını kapıp, modaya uygun Oversize görünümünde giyiyorlar. Boyfriend jean’ler rahat, konforlu ve her vücut tipi için uygundur.
  • Chino: Onu herkes sever; pek çok farklı rengi bulunan yaz için hafif pamuklu pantolon, basit formu ile hem şık olmanız gereken günler hem de boş zamanlarınız için uygundur.
  • Kısa pantolon: Daha önce “su baskını” için kullanılan model, şimdi trend hâline geldi. Pantolonun geri kalanı etek gibi geniş ve havadar olunca, sözü geçtiği gibi ayak bileklerini göstermek zor olur. Geniş silüeti sayesinde kısa pantolonu en iyi dar oturan bir üst ile kombine edebilirsiniz, bu sayede proporsiyonu sağlamış olursunuz.
  • Marlene pantolon: Gittikçe genişliyor. Marlene Dietrich’in kült pantolonunu anımsatan geniş paçalı pantolon kusursuzdur ve gerçek bir moda ifadesidir. Öncelikle bu trend biraz daha büyük ince kadınlar için uygundur.
  • Boru pantolon: Dar kesimli pantolon kadınlar için özellikle iyidir; çünkü düz kesimler genellikle sararak oturur, pantolon bacakları sigarayı anımsatır ve bu nedenle sıkça “sigara pantolon” olarak tanımlanır.
  • Tayt pantolon: tregging olarak da adlandırılan bu model İngilizce kelimelerin kombinsyonudur: “trousers” ve “leggings” birleşerek “treggings” kelimesini oluşturur. Vücudu saran dar pantolon elastik malzemeden üretilmiştir ve bu nedenle çok rahat giyilir. Görsel olarak jean pantolona benzer ve giyim konforu sağlar; bu nedenle çok sevilen bir kadın pantolonudur.

ayakkabi corap

Ayakkabılar ve çoraplar

Ayakkabı ölçüsü
Ayak uzunluğu (cm)
34
21,2
35
21,8
36
22,5
37
23,2
38
23,8
39
24,5
40
25,2
41
25,8
42
26,5

Ayakkabı ve çorap ölçüleri bu şekilde belirlenir

Ayakkabı ve çorap ölçülerini belirlemek için ayağınızın uzunluğunu ölçmelisiniz.

  1. Çorap giydiğiniz ayağınızı beyaz bir kağıdın üzerine yerleştirin ve ayağınızın etrafını kalem ile çizin.
  2. Şimdi topuk ile en uzun parmağınız arasındaki mesafeyi santimetre cinsinden ölçün. Sağ ve sol ayaklarınızın arasında fark olacağı için, ölçüsü daha büyük çıkan ayağınız ayakkabı ölçünüzü verir.
Kaynak: https://www.tchibo.com.tr/kiyafet-kalibi-rehberi-kadinlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir