MESAFELİ SATIŞLARDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

online alisveris min
Tarafından | 23 Nisan 2021

İnternetten Kıyafet Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Pandemi kısıtlamaları sebebiyle birçok mağaza kapanmış veya online satış yapmaya başlamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde internetten alışveriş de gelişmiştir. İnsanlar alışveriş merkezlerinde veya kıyafet mağazalarından direkt olarak satın almak yerine saatlerce telefon, bilgisayar ve tablet üzerinden satın alınmaya başlanmıştır. Saatler içinde yüzlerce ürünü inceleyerek, daha hızlı bir şekilde kıyafet almanızı sağlayan online alışverişin bazı iyi ve kötü yanları vardır. Dikkatli olunduğu zaman problem yaşamadan güvenli bir alışveriş yapabilirsiniz.

internetten alisverissiteler min

1.) Yeni Mağazalara Dikkat Edin

Son zamanlarda online alışverişin gelişmesiyle internetten kıyafet alanların sayısı artmıştır. İnsanların sayısı arttığından dolayı ihtiyaç olan mağazalarında sayısı artmıştır. Dürüst ve güvenilir ticaret yapan bu mağazaların yanında insanları dolandırmaya başlayan sahte mağazalar ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan yeni mağazaların konumu, daha önce yaptığı alışverişler ve puanlamasına bakarak kendinize göre güvenilirliğini tescillendirebilirsiniz.

2.) Kıyafetin Resimlerine Aldanmayın

Yapılan en büyük hataların başında konulan resimlere aldanmak gelir. Koyulan resimler ya bir mankenin üstünde yada beyaz bir arka planın üstüne koyulur. Aynı bedende ve ölçüde olsanız bile mankende durduğu gibi sizde durmayabilir, beyaz arka plana koyulduğu zaman hoş gelse de gerçekte kıyafet o kadar dikkatinizi çekmeyebilir. Mağazaların bazen yaptığı hileler sayesinde çok fazla ürün satışı gerçekleşmektedir. Satın almadan önce iyice dikkat edin veya mağaza ile iletişime geçip doğrudan ürünün fotoğrafını isteyin.

3.) Mağazaları Kıyaslayın ve İndirimleri Takip Edin

Özel günlerde, bayramlarda veya haftanın bazı günlerinde büyük platformlarda indirimler oluyor. Bu indirimleri takip ederek istediğiniz kıyafeti mağazalardan daha ucuz bir şekilde satın alabilirsiniz. İndirim olmadığı zaman ise istediğiniz ürünü birçok mağazada araştırmaya çalışın. En son aramayı bıraktığınız zaman aralarından en ucuzu olanı alın ama dikkat etmek gerekir ki, bir ürün diğerlerine göre çok daha ucuzsa ve mağazanın belirli başlı referansları yoksa bu işte bir aksilik olabilir. 3-5 kuruş ucuza satın alayım derken hem elinizdeki paradan hem de üründen olmayın.

4.) Kıyafet Alırken Ölçü Tablosunu Kullanın.

Birçok kişinin düştüğü bu hata sonrasında ürün memnuniyetsizliği yaşamaktadır. Seçtiğiniz kıyafeti bir mankenin üstüne bakarak kendinize göre beden uyarlayıp almanız halinde istemediğiniz bir kıyafet ile karşılaşabilirsiniz. Satın almadan önce beğendiğiniz ürünün ölçü tablosuna bakarak kendi vücut bilgilerinize göre bedeninizi seçin. Ölçü tablosu yok ise mağazaya boy ve kilonuzu söyleyerek üstünüze uygun olan bedeni bulmanız için yardım isteyebilirsiniz.

5.) Günlük Hayatta Tercih Edeceğiniz Kıyafetleri Alın.

Sadece birkaç kere giydikten sonra çöpe atacağınız bir kıyafet tercih etmeyin. Yaşamınıza ve rutininize göre sürekli olarak giyebileceğiniz kıyafetler tercih edin. Böylece ekonominiz güçlenir ve istediğiniz şeyleri daha rahatlıkla satın alabilirsiniz.

6.) Kumaşın Kalitesine Dikkat Edin.

Kumaşın kalitesi kıyafet için en önemli unsurlardan biridir. Yıkanabilir ve zorlu şartlar altında rahatlıkla giyilebilen kumaş hem sizi eziyetten kurtaracaktır. Hem de eskimediğinden dolayı ekonominize katkı sunacaktır. Biraz daha fazla para verip kaliteli kumaş ürünü sunan mağazayı tercih ediniz.

7.)  Mağazaların Puanlamasına ve Satış Sayısına Dikkat Edin.

Genellikle yüksek puanlı ve çok fazla satış yapmış mağazaları seçin. Seçilen mağazalar zaman zaman bot yorum bulundurabilir veya çok yorum bulunduğundan üstte sadece iyi yorumlar gözükebilir. Alacağınız kıyafetin ne gibi kötü yanları olduğunu incelemeden satın almayın. Bunun yanında mağazanın size nasıl bir iade politikası sunduğuna da dikkat edin. Beğenmezseniz bile iade ederken sıkıntı yaşamayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir