EN İYİ KIŞLIK CEKET KUMAŞLARI

KIŞLIK CEKET
Tarafından | 10 Eylül 2021

Bir ceket, mont ya da pardösü ne kadar şık ve rahat olursa olsun kış için en önemli olan şeyin sizi sıcak tutması ve kolayca soğuk havadan korumasıdır.

Bir kışlık ceket satın aldığınızda, en önemli şeylerden birisi fiyatı ise bir diğeri de ceket için ne tür bir malzeme kullanıldığıdır. Her ikisi için de ürün etiketlerini kontrol etmeden satın almamanızı önemle tavsiye ederiz.

Alacağınız üründe ne tür kumaşların kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız size rehber olacak bu yazımızda; kaliteli ceket kumaşları hangileridir? Mükemmel kışlık ceket nasıl olmalı? Kışın sıcak tutacak ceketler nelerdir? gibi soruların cevabını veriyoruz.

Kışlık Ceket Kumaşları ve Etiket Kısaltmaları

1. Yün  (WOOL)

kamgarn yun ipligi

Kışlık Mont konusu ne zaman gündeme gelse akla ilk gelen malzeme yün oluyor. Birçoğu bunu Kış için en iyi kumaş olarak görüyor.

Yün, koyun ve keçi (kaşmir ve tiftik), tavşan (angora) gibi diğer hayvanlardan gelir. Hafif ama dayanıklı olan yün, paltolara ve ceketlere doğal yalıtım sağlayan hava ceplerine de sahiptir. Yün ayrıca suya dayanıklıdır, bu da soğuk, karlı kış aylarında sizi sıcak ve kuru tutmak için ideal bir malzemedir.

2. Suni Kürk

suni derTaklit kürk, gerçek kürkün görünümünü ve sıcaklığını taklit etmek için akrilik ve modakrilik polimerler de dâhil olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılmış bir kumaştır. Gerçek kürkten nispeten daha ucuz ve bakımı daha kolaydır. Uygun bakım göz önüne alındığında, sahte kürk ceketiniz uzun süre dayanabilir.

3. Naylon (PA)

polyamide kumaslar1Naylon, kışlık paltolar için mükemmel bir seçimdir. Tamamen sentetik malzemelerden üretilen bu çok yönlü kumaş, kış giyimi için mükemmel bir malzeme haline getiren bir takım özelliklere sahiptir.

Naylon, yağmurda veya karda yakalanmanız durumunda çok ihtiyaç duyulan korumayı sağlayan aşınmaya ve suya dayanıklı esnek ve dayanıklı bir kumaştır. Diğer malzemelerden farklı olarak küf ve küflenmeye eğilimli değildir ve temizlenmesi ve bakımı kolaydır. En önemlisi, naylon doğal cilt yağlarımızla temas ettiğinde lekelenmez.

4. Kenevir (HA)

kenevir kumasEvet, doğru okudun. Kenevir. Bu kış sürdürülebilir, zahmetsiz ve çevre dostu bir ürün arıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Kenevirin lifleri mükemmel bir yalıtkan oluşturur, bu nedenle en sıcak kat kumaşlarından biri olarak kabul edilir. Havalar soğuduğunda sizi sıcak tutabilir. Kenevir kumaşı ayrıca kokuyu önleyen antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Aynı zamanda hassas cilde sahip insanlar için mükemmel bir seçimdir, çünkü elyafı cilde nefes alabilir ve yumuşaktır.

Endişelenmeyin, kenevir giymek sizi rahatsız etmez, ancak kış aylarında sizi rahat ve rahat tutarken karbon ayak izinizi azaltmanıza kesinlikle yardımcı olur.

5. Flanel

Cotton flannel 1

Pamuklu flanel kumaş örneği

Kış geldiğinde pazen bir paltoyla sarılın. Kış giyimi için temel bir kumaştır. İnanılmaz derecede konforlu ve dayanıklıdır. Flanel başlangıçta taraklı yün veya kamgarn iplikten yapılır. Kumaşındaki hava cepleri, en soğuk havalarda bile sizi soğuktan korumaya yardımcı olur.

Flanel ile ilgili en iyi şey belki de çok yönlülüğüdür. İster gündelik ister resmi bir görünüm için gitmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın pazen paltolar giyilebilir, bu nedenle gitmek istediğiniz görünüm ne olursa olsun, soğuk havalardan korunacak ve sıcak tutulacaksınız.

6. Kaşmir (WS)

baby cashmere

Yavru kaşmir yünleri daha da yumuşaktır..

Daha şık bir şey ister misin? Uzun zamandır lüks ürünlerle anılan kaşmir, özel etkinlikler için mükemmel olan en sıcak malzemelerden biridir. Yumuşak ve ipeksi! Süper sıcak ve nefes alabilir. Kaşmir bir ceket kesinlikle ödenen nispeten yüksek fiyata değer. Bu iyi bir yatırımdır ve kış gardırobunuzun geri kalanını kolaylıkla bir araya getirecektir.

7. Tiftik (WM)

ankara kecisi e1505383450387

ankara tiftik keçisi

Eşsiz kıvırcık görünümü ile tiftik, ceketler ve kışlık paltolar için favoridir. Angora keçilerinin yapağından yapılmış, doğal elyaf dayanıklılığı söz konusu olduğunda eşsizdir. Sıcak, konforlu hem erkek hem de kadın gardıroplarına uygun.

Hem saf tiftik hem de yünle harmanlanmış olanlar sizi tüm sezon boyunca rahatça sıcak tutabilir.

8. Pamuk (CO)

pamuk bitkisiKışın da pamuk kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yaz aylarında esintisi ile popüler olmasına rağmen, kışın unsurlarını tutmak için kalın hale getirilebilir. Polar ve yün gibi kumaşlara alerjisi olan kişiler için mükemmeldir. Çok yumuşak ve nefes alabilir.

Pamuk nemi emebilir, bu nedenle tahminden daha sert hava koşulları olduğunda iyi bir astar ile birlikte dikilmesi gerekir.

9. Fitilli kadife

kadife velvet minFarklı moda şovlarına bakılırsa, kadife ceketler ve pantolonlar asla modası geçmez! Çok çekici ve sıcaklar. Eşsiz yapısı ve dokusu ile kadife yumuşak ve rahattır.

Kış için mükemmeldir çünkü kalınlığı donma sıcaklıklarında sizi sıcak tutabilir. Kesinlikle yılın bu zamanında olması gereken bir şey!

Uzman ipucu

Kışlık paltolar pahalı olabilir. Krem, deve ve siyah gibi asla modası geçmeyen renklerle klasik bir seçenek seçin.

Kışlık montlarınızın uzun süre dayanmasını sağlamak için, Etiketteki yıkama talimatlarını okuyarak onlara en iyi bakımı verin. Çoğu kışlık katın kuru temizlenmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir